ТЕХНОЛОГІЇ

Камерафони – смартфони з потужною камерою. Однак для того, щоб конкурувати на сучасному ринку, треба пропонувати продукцiю, яка за своїми характеристиками переважає прилади iнших фiрм.
Історія із залученням величезних інвестицій для Харківського авіазаводу від американської компанії отримала несподіване продовження.

Вирахувано iдеальну рiзницю у вiцi мiж подружжям

18.11.2017 19:40
Вирахувано iдеальну рiзницю у вiцi мiж подружжям

Ученi унiверситету Атланти (США) пiд час дослiдження трьох тисяч добровольцiв встановили: що бiльша рiзниця у вiцi, то вищий ризик розлучення. Так, якщо "вилка" мiж чоловiком i дружиною становить п'ять рокiв, то серед них на 18% менше випадкiв розлучення в порiвняннi з тими парами, де рiзниця у вiцi становить 10 лiт, пише Експрес.

Найчастiше розлучаються пари з рiзницею у двадцять i бiльше рокiв - тодi така ймовiрнiсть становить 95%. А от iдеальною рiзницею у вiцi мiж чоловiком i дружиною визначено один рiк - ризик розлучення в таких пар лише 3%.

- Невже рiзниця у вiцi мiж чоловiком i дружиною аж така важлива?

- Це може здатися другорядним фактором для сiмейного життя, проте насправдi рiзниця у вiцi має досить серйозне значення для успiшностi та тривалостi шлюбу, - каже Геннадiй Мустафаєв, кандидат психологiчних наук, керiвник Центру сiмейної психологiї. - Рiзниця у вiцi безпосередньо впливає на те, як розвиваються стосунки в подружжi, адже вiк партнера багато в чому визначає i нашу поведiнку, i загальний стиль подружнього життя.

Найчастiше рiзниця становить три-п'ять рокiв (причому чоловiк старший), i саме така рiзниця вважається iдеальною з погляду психiчного розвитку чоловiка й жiнки. Проте пiдводним каменем такого союзу може бути прихована боротьба за лiдерство та суперництво.

- А що скажете стосовно визначеної iдеальної рiзницi - рiк?

- Коли двоє в подружжi однолiтки (або рiзниця становить один-два роки), там панують рiвнiсть та демократiя. У такому разi партнери є друзями, i ця базова дружба стає пiдгрунтям сiмейного життя. У такому шлюбi є спiльнiсть iнтересiв, цiнностей - про такi пари кажуть: "Вони все роблять разом".

Проте є такий нюанс: психологiчно жiнки дозрiвають ранiше за чоловiкiв, а тому в шлюбi мiж ровесниками дуже часто виникає модель "доросла жiнка - iнфантильний чоловiк". Такi шлюби або розпадаються протягом перших рокiв, або тримаються до кiнця. Адже дуже часто обоє знаходять те, що шукали: жiнка здобуває владу, хоч часом i приховану, а чоловiк знаходить собi "другу маму".

А от якщо рiзниця велика, мiж партнерами складаються зовсiм iншi стосунки, нiж мали б бути у подружжi. Старший iз партнерiв бере на себе роль опiкуна, проте дуже часто займає позицiю диктатора. Якщо молодший партнер приймає це й пiдкорюється, проблем нема.
Якщо ж нi - пара довго не протримається. Крiм того, через велику рiзницю у вiцi може виникнути конфлiкт iнтересiв та цiнностей.

- Чи важливо загалом, хто у парi молодший - чоловiк чи жiнка?

- Бiльшiсть родин складаються зi старшого чоловiка та молодшої жiнки. Проте вiдомо чимало iсторiй успiшного сiмейного життя, коли чоловiк молодший, а жiнка старша. Мало того: є чоловiки, якi навiть прагнуть жити iз жiнкою, старшою за них.

Тож усе залежить вiд потреб та сподiвань кожного з пари. До того ж рiзниця у вiцi залишається незмiнною протягом усього перiоду стосункiв, а створюючи пару, чоловiк та жiнка знали й приймали ту рiзницю у вiцi, яка є мiж ними.

Утiм, хоч би якою була рiзниця у вiцi, iдеальна сiм'я неможлива без таких речей, як повага одне до одного, довiра, вiдповiдальнiсть, а також готовнiсть приймати партнера з усiма його чеснотами i недолiками, а не намагатися змiнити пiд себе.

Марина МОРОЗ

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

o

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter