ТЕХНОЛОГІЇ

Щодня сотні наших співвітчизників вирушають на роботу за кордон.
Камерафони – смартфони з потужною камерою. Однак для того, щоб конкурувати на сучасному ринку, треба пропонувати продукцiю, яка за своїми характеристиками переважає прилади iнших фiрм.

Інститут мовознавства не зважився позбавити Росію права на вкрадену нею назву - Ніцой

16.11.2017 18:18
Інститут мовознавства не зважився позбавити Росію права на вкрадену нею назву - Ніцой

Росію слід перейменувати й спеціально для цього запровадити в українській мові нове правило для назви сусідньої країни.

Про такув власну ініціативу повідомила в Facebook відома українська письменниця Лариса Ніцой, яка є активним борцем за українську мову. Вона пропонує перейменувати Росію в Московію.

Письменниця поросила додати нове правило в українську мову вчених-філологів під час конференції в Інституті мовознавства імені Олександра Потебні. З ініціативою Ніцой виступила після доповіді про спекуляції словом Русь, що має українське коріння, на Закарпатті, в деяких регіонах Європи і, особливо, в Росії.

"Ми прослухали ґрунтовну доповідь. У ній прозвучало твердження, як, маніпулюючи нашим історичним словом, проти нас воюють. І слово це "Русь, русини". Чи не могли б ми, ви, присутнім тут науковим колом, в результаті конференції дати реальну, конкретну відповідь ворогам? А саме, написати ваш висновок, звернення, лист або заяву вчених про те, що Московія вкрала у нас назву "Русь", тому ви пропонуєте Україні на всіх рівнях припинити називати Московію нашою назвою "Русь" і почати її називати так, як вона називається - Московія. Росія нехай себе називає, як хоче, головне, щоб ми її не називали своєю назвою", - виступила зі зверненням письменниця до учасників конференції.

Але її пропозицію не підтримали вчені-філологи. Директор Інституту імені Потебні пояснив, що перейменування не передбачено жодними законодавчими документами і, до того ж, дане питання не є "магістральним питанням української мовної політики".

 

 

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

n

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter