Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Хоча молодь дедалі більше обирає Instagram, загалом йому все ще далеко до Facebook, пише
Команда американських дослідників навчила штучний інтелект розпізнавати фото, які були модифіковані в графічних редакторах.

Пацієнтам психлікарень розширили права

15.11.2017 17:55
Пацієнтам психлікарень розширили права

Пацієнти у психіатричних закладах зможуть самостійно звернутись до суду та отримати альтернативний висновок щодо стану свого психічного здоров’я. Про це йдеться у коментарі МОЗ щодо ухвалених парламентом напередодні законопроектів, повідомляє "Народна правда".

“Парламент прийняв законопроекти 4449 та 1242, завдяки яким пацієнти зможуть самостійно звернутись до суду та отримати альтернативний висновок щодо стану їх психічного здоров’я. При цьому участь пацієнта у судовому засіданні при розгляді питання про доцільність подальшого застосування примусових заходів медичного характеру стає обов’язковою”, – йдеться у повідомленні, пише Народна Правда.

Також вказано, що на особливу увагу заслуговують зміни до Цивільного кодексу України та Основ законодавства України про охорону здоров’я. “Нарешті раніше дозволена законодавством практика примусової стерилізації недієздатних осіб, стає історичним ганебним фактом. Досі, стерилізація недієздатних осіб дозволялась за згодою їх опікуна”, – додали у МОЗ.

В свою чергу, Міністерство охорони здоров’я впроваджує нову організаційну модель застосування стаціонарних видів примусових заходів медичного характеру. Новий порядок застосування примусових заходів медичного характеру в спеціальному закладі з надання психіатричної допомоги отримав погодження Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Міністерства закордонних справ, Генеральноі прокуратури, Національної поліції та був переданий для реєстрації до Міністерства юстиції. Запропонована модель ефективно працює в країнах Європейського Союзу та спрямована на попередження повторних суспільно небезпечних діянь, з акцентом на реабілітаційні програми, замість існуючої натепер системи покарання та ізоляції.

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Y

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter