ТЕХНОЛОГІЇ

Раніше здавалося, що таке можуть собі дозволити тільки власники розкішних багатомільйонних вілл. Сьогодні ж усе набагато доступніше.
Вірус "Bad rabbit", що цього тижня атакував сайти Міністерства інфраструктури, київського метрополітену та аеропорту Одеси, заблокувавши їхню роботу, також використовував при підборі па

Нацкомісія вже пояснює причини наступного зростання тарифів

14.11.2017 18:44
Нацкомісія вже пояснює причини наступного зростання тарифів
На рівень тарифів на електроенергію в Україні істотно впливає вартість сировини, інфляція, курс валют та зростання заробітних плат через підвищення мінімальної зарплати.

Про це йдеться в роз'ясненні Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) з приводу ключових чинників зміни вартості електричної енергії в Україні. При цьому підкреслюється, що вказані чинники знаходяться поза межами компетенції Комісії, але суттєво впливають на рівень тарифів.

Так, з наведених комісією діаграм випливає, що протягом січня-жовтня відбулося зростання на 36% середньої вартості вугілля за індексом API 2. Зокрема, вартість зросла на $21,8 – до $81,6 за тонну.

Крім того, на 16% зросла середня індикативна ціна газу по NCG. У підсумку, вартість підвищилася на $24,9 – до $179,6 за тисячу кубометрів.

Ще одним чинником в НКРЕКП називають суттєве скорочення в загальній структурі енергоринку частки більш дешевої електроенергії, що була вироблена атомними станціями та ГЕС. Посилаючись на підсумки виконання плану за 2017 рік та прогнозні баланси об'єднаної енергосистеми на 2018 рік, в комісії заявляють, що частка генерації АЕС та ГЕС зменшилася на 1,4% і 0,2% відповідно. Таке зменшення частки більш дешевої елокроенергії відбувалося на тлі збільшення на 1,9 млрд кВт/ч (1,2%) виробництва електроенергії в країні за рахунок ТЕС та ТЕЦ.

У НКРЕПКП також попередили, що у тарифах на 2018 рік змушені будуть врахувати прогнозне зниження курсу гривні у проекті держбюджету на 2018 рік до 30,1 грн/$ .

Нагадаємо, раніше Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявляв, що закладений у проекті державного бюджету на 2018 рік курс долара є технічною цифрою і насправді навряд чи відбудеться таке падіння національної валюти.

Водночас минулого тижня глава НКРЕКП Дмитро Вовк прогнозував зростання тарифів для непобутових споживачів в межах 10-15% з 1 січня 2018 року.

Нагадаємо, тариф на відпуск електроенергії в Україні для побутових споживачів протягом року зріс з 90 коп. у 2016 році до 1,59 грн у поточному.

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

n

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter