ТЕХНОЛОГІЇ

Раніше здавалося, що таке можуть собі дозволити тільки власники розкішних багатомільйонних вілл. Сьогодні ж усе набагато доступніше.
Вірус "Bad rabbit", що цього тижня атакував сайти Міністерства інфраструктури, київського метрополітену та аеропорту Одеси, заблокувавши їхню роботу, також використовував при підборі па

ВРУ ухвалила закон Порошенка про сільську телемедицину

14.11.2017 18:11
ВРУ ухвалила закон Порошенка про сільську телемедицину
Верховна Рада у вівторок прийняла закон, який сприятиме забезпеченню максимальної доступності медичного обслуговування, територіального наближення та сучасного матеріально-технічного оснащення закладів охорони здоров’я у сільській місцевості.

За ухвалення президентського законопроекту №7117 "Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості" у другому читанні та в цілому проголосували 280 депутатів за мінімально необхідної кількості 226 депутатів, повідомляє Укрінформу.

"Понад 30% населення України живе в сільській місцевості. Якщо порівняти якість і доступність охорони здоров'я в сільській місцевості та в містах, то вона є абсолютно непорівнюваною. На сьогодні люди, які живуть у селах, мають значно менший доступ до якісної кваліфікованої та своєчасної медичної допомоги... Цим законом, який розроблено президентом України, пропонується підвищення доступності та якості медичного обслуговування на рівні первинної медичної допомоги у сільській місцевості, здійснення фахового консультування лікарем за місцем проживання людини за допомогою засобів телемедицини", - зазначила голова Комітету з питань охорони здоров’я ВР Ольга Богомолець.

Крім того, законопроект передбачає укомплектування сільських закладів охорони здоров'я необхідним обладнанням і лікарськими засобами, що необхідні для надання первинної медичної допомоги, а також створення належної інфраструктури на селі.

За словами Богомолець, до законопроекту надійшло 125 поправок народних депутатів, із них редакційно і частково враховано 69 і відхилено 56 поправок.

"Поправками, які комітет пропонує врахувати, запропоновано розширити дію даного законопроекту на міста районного значення. Їх в Україні налічується 264, вони є нечисельними та не мають достатнього фінансового ресурсу для забезпечення медичних послуг", - уточнила голова профільного комітету ВР.

Законопроект було підтримано в редакції профільного комітету, враховуючи, зокрема, поправку №110. Згідно з цією поправкою, медична допомога із застосуванням телемедицини передбачає можливість надання пацієнту медичних послуг з консультування, діагностики, лікування з використанням засобів дистанційного зв'язку у вигляді обміну інформацією в електронній формі, у тому числі шляхом передачі електронних повідомлень, проведення відеоконференцій (далі – телемедичні послуги).

Телемедичні послуги надаються з метою забезпечення пацієнту вчасного доступу до медичної допомоги належної якості, в тому числі коли відстань є критичним чинником її надання.

При проведенні телемедичних консультацій, консиліумів, телеметрії, домашнього телеконсультування, виконання маніпуляцій та операцій за допомогою електронних та програмних засобів може проводитися запис у тому числі аудіо, відео, а також запис інших параметрів медичного обладнання в порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я.

Порядок надання телемедичних послуг визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я.

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

n

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter