Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Хоча молодь дедалі більше обирає Instagram, загалом йому все ще далеко до Facebook, пише
Команда американських дослідників навчила штучний інтелект розпізнавати фото, які були модифіковані в графічних редакторах.

Українців дуже чекають: Польща визначилася, яких заробітчан потребує найбільше

11.11.2017 09:05
Українців дуже чекають: Польща визначилася, яких заробітчан потребує найбільше

За різними підрахунками, в сусідній країні працює щонайменше 1,5 млн українців. Але навіть попри це, Польщі бракує робочих рук. Там не приховують, що раді кожному нашому гастарбайтеру.

Міністерство сім'ї, праці та соціальної політики Польщі навіть опублікувало список професій, які найбільш потрібні ринку праці, пише газета Експрес.

-- У ньому дуже багато спеціальностей, адже в наших сусідів серйозний дефіцит найперше робітників, -- розповідає Віталій Махінько, лідер профспілкового руху "Трудова солідарність" у Польщі. -- Йдеться про зварювальників, слюсарів, електриків, водіїв, медсестер, продавців, кухарів, теслярів. Також роботодавці активно шукають інженерів, автомеханіків, кондитерів, робітників на заводи, малярів у лакувальні цехи та на будівництво, столярів. Більшість із зазначених спеціальностей не потребують доброго знання польської мови. Думаю, якби наші заробітчани краще знали мову, то цей список був би значно ширший.

-- Що маєте на увазі?

-- У сферах, де потрібно працювати з документами, спілкуватися безпосередньо з клієнтами, також є вакансії. І ті українці, що добре знають польську, непогано влаштовуються. Знаю наших громадян, які працюють менеджерами у банках, бухгалтерами, касирами й отримують заробітну плату таку ж, як і поляки. Хоч загалом українці працюють переважно на тих роботах, на які не претендують поляки. Це правда.

-- Чи легше стало працевлаштуватися нашим людям у Польщі?

-- Якщо ще взимку чи на початку весни заробітчани з України шукали роботодавців і на це був потрібен певний час, то тепер навпаки -- працедавці та посередники женуться за нашими робітниками. Будь-який українець навіть без кваліфікації спокійно може там працевлаштуватися.

Річ у тому, що багато наших, які працювали в Польщі у минулі роки, поїхали на заробітки далі, в багатші країни -- Німеччину, Бельгію, Францію. Чехію. Чимало поляків у пошуках кращого життя та роботи також покинули батьківщину. Водночас економіка Польщі зростає та потребує щораз більше працівників.

-- Скільки платять нашим заробітчанам?

-- Зарплати йдуть вгору. Взимку звичайний робітник на конвеєрі заробляв у середньому 2 тисячі злотих, тепер -- не менше як 2,5 тисячі, тобто мінімум 600 -- 700 євро. Кваліфіковані робітники отримують удвічі більше -- 4 -- 4,5 тисячі злотих. Наприклад, наші далекобійники, які їздять Європою, мають 2 тисячі євро зарплати. Так, це дуже важка робота, весь місяць у рейсі, зате є достойна зарплата.

Зауважив, що в останній рік збільшилася так звана сезонна трудова міграція до Польщі. Вчителі з прикордонних українських областей влітку, під час відпустки, масово працювали на польських заводах. Їхали просто по безвізу.

Багато звернень на нашу гарячу лінію надходить сьогодні від комунальників та службовців із запитаннями, як взяти в Україні відпустку за свій рахунок та знайти роботу на місяць-другий у Польщі. Звертаються навіть такі, які рік чи два тому не планували їхати, але тепер, напевно, не мають можливості утримувати тут свої сім'ї, тому зважуються на заробітки.

Леся ЯСИНЧУК 

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter