ТЕХНОЛОГІЇ

Камерафони – смартфони з потужною камерою. Однак для того, щоб конкурувати на сучасному ринку, треба пропонувати продукцiю, яка за своїми характеристиками переважає прилади iнших фiрм.
Історія із залученням величезних інвестицій для Харківського авіазаводу від американської компанії отримала несподіване продовження.

Як наша землячка стала справжньою сенсацією у світовій моді

13.10.2017 16:00
Як наша землячка стала справжньою сенсацією у світовій моді
Чи чули ви коли-небудь про українку Варвару Каринську? Мабуть, ні. А вона свого часу прославилася у Голлівуді, здійснивши справжню революцію у пошитті сценічного вбрання. Жінка навіть отримала "Оскара"! А одяг від Варвари носили найвідоміші голлівудські актори, пише газета "Експрес".
 
-- Варвара народилася у Харкові 3 жовтня 1886 року, -- розповідає Микола Шемет, біограф, автор книжки про Варвару Жмудську-Каринську. -- Її батько, Андрій Жмудський, був відомим у Харкові купцем. У сім'ї дівчинку змалку вчили вишивати, шити, в’язати... Та це було лише хобі Варвари. Згодом вона здобула освіту юриста. 
 
Після революції 1917 року переїхала разом із сім’єю до Бельгії, потім -- до Парижа, Лондона. Щоб заробити на життя, почала шити костюми для балету. Ось так взяла перше замовлення -- і... усе вийшло! Досить швидко костюмерка стала популярною серед європейської інтелігенції. А перед Другою світовою війною переїхала до Нью Йорка. Там її знали уже як Барбару.
 
-- І саме там вона прославилася, чи не так?
 
-- Так! У Штатах жінка мала багато знайомих у театральних колах, які зробили в неї перші замовлення. Так усе і закрутилося. Варвара захопилась шиттям і вже не зупинялась. Вона шила костюми для голлівудських фільмів, мюзиклів на Бродвеї, театральних та хореографічних колективів. Працювала до 91 року!
 
-- Неймовірно!
 
-- А за костюм для стрічки "Жанна д’Арк" у 1948 році здобула премію "Оскар". Через чотири роки, у 1952 році, її номінували за костюми до фільму-балету "Ганс Крістіан Андерсен". Для New York City Ballet ця жінка створила близько дев’яти тисяч костюмів! Кравчиня співпрацювала також із художниками-сюрреалістами Сальвадором Далі та Марком Шагалом.
 
Візитівка нью-йорського балету -- постановка "Лускунчик" одного з найвідоміших хореографів XX століття Джорджа Баланчина. Актори досі використовують усі костюми Каринської!
 
-- Що такого особливого було у вбранні, яке шила українка?
 
-- Вона добре розумілася на моді різних історичних епох. Її костюми були дуже стильними і зручними. А ще гармоніювали один із одним, створюючи красиву картинку на сцені. Це захоплювало глядачів. Їй навіть першій у світі дали за це нагороду від хореографічного конкурсу.
 
Ця жінка -- справжній новатор у світі моди. Каринська почала використовувати спідниці, що не заважали рухам танцівниць. Відмовилася від обручів, незручних корсетів у балеті, а замість цього створила багатошарові спідниці, популярні досі.
 
Вона надихала багатьох дизайнерів. Скажімо, у Франції за зразками Каринської створював одяг знаменитий Крістіан Лакруа.
 
Вікторія СЕРЕДА

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Y

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter