Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Хоча молодь дедалі більше обирає Instagram, загалом йому все ще далеко до Facebook, пише
Команда американських дослідників навчила штучний інтелект розпізнавати фото, які були модифіковані в графічних редакторах.

Гніздування цих птахів в Україні здивувало навіть досвідчених орнітологів

13.10.2017 14:37
Гніздування цих птахів в Україні здивувало навіть досвідчених орнітологів
Адже це перший зафіксований випадок гніздування фламінго на нашій території. Невелику колонію птахів дослідники знайшли на території Азово-Сиваського національного природного парку, пише газета "Експрес".
 
"Коли ми їх виявили, то нарахували 23 дорослих птахів та троє пташат, які ще не могли літати, -- розповідає Зеновій Петрович, орнітолог та директор Регіонального ландшафтного парку "Кінбурнська коса". -- Десь за кілометр від того місця знайшли 13 гнізд. Вони -- високі, до сорока сантиметрів. До речі, гнізда фламінго будують з мулу, роблять це на мілководді, щоб уберегти яйця від шкідників".
 
-- Це вперше фламінго прилетіли в Україну?
 
-- Раніше їх бачили в Криму, на Херсонщині і навіть на Львівщині, але саме тепер -- вперше зафіксували гніздування фламінго на наших теренах.
 
-- Звідки вони мігрували до нас?
 
-- Велика колонія фламінго є в Туреччині, Ірані, Казахтані (імовірно, що на Херсонщину фламінго прилетіли саме звідти). Також ці птахи живуть на півдні Іспанії й навіть у Франції.
 
-- Але чому вони прилетіли гніздуватись в Україну?
 
-- Тут уже йдеться про десперсію виду. Кожен вид, зокрема й птахів, має стратегію виживання, тобто час від часу окремі особини вирушають у пошуку кращих місць для утворення нової популяції. Якщо цього року фламінго вдалося вивести пташат на території нашої країни, то дуже велика імовірність, що наступного року вони знову прилетять до нас. 
 
Ці птахи -- не єдині іммігранти. Наприклад, іспанський горобець лише за декілька останніх років освоїв майже весь південь України. Уже не раз на території нащої країни бачили чубату зозулю, хоча її батьківщина -- Туреччина. А тепер у нас з'явилися ще й рожеві фламінго!
 
-- А які природні вороги у цих птахів?
 
-- У дорослих особин ворогів майже немає, але гнізда цих птахів дуже вразливі. Яйця можуть пошкодити чайки, сірі ворони, сороки, лисиці. Саме тому, ці птахи зазвичай живуть великими колоніями, а хижаків відлякують криками. До речі, їхній крик чимось схожий на гусячий.
 
-- А які умови потрібні цим екзотам?
 
-- Селяться фламінго там, де є солона вода. Річ у тім, що основа їхнього раціону -- артемії. Це такі маленькі безхребетні рачки, розміром до півсантиметра. Артемії мають яскраво-червоне забарвлення, саме завдяки їм пір'я фламінго з часом набуває рожевого кольору. Спершу пташенята мають бурий колір, а рожевими фламінго стають приблизно на третьому році життя. Живуть фламінго до 20 років. 
 
Юлія СКОРИК

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Y

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter