ТЕХНОЛОГІЇ

Камерафони – смартфони з потужною камерою. Однак для того, щоб конкурувати на сучасному ринку, треба пропонувати продукцiю, яка за своїми характеристиками переважає прилади iнших фiрм.
Історія із залученням величезних інвестицій для Харківського авіазаводу від американської компанії отримала несподіване продовження.

У Литві археологи віднайшли легендарний замок

12.10.2017 10:33
У Литві археологи віднайшли легендарний замок

Замок, мешканці якого під час облоги вирішили спалити його і вчинити масове самогубство, відкопали литовські археологи.

У Литві знайшли легендарний замок, що не здався в 1336 році хрестоносцям, передає Depo з посиланням на BALTNEWS.

Литовські археологи давно висували гіпотезу, що на Біленяйському кургані в Шілальському районі Жемайтії був легендарний замок Піленай. Влітку 2017 року американські вчені підтвердили, що на кургані є досить глибокий культурний шар.

Згідно з історичними джерелами, взимку 1336 року хрестоносці напали на замок Піленай. Захисники фортеці спалили замок і самі загинули у вогні. Досі точне місцерозташування фортеці Піленай було невідоме, вчені не оскаржували лише той факт, що він височів в Жемайтії.

Інтенсивні розкопки археологів Клайпедського університету показали, що існує велика ймовірність, що знайдені залишки стародавнього замку.

"Мета розкопок спочатку була досить скромною - подивитися, до якого періоду відноситься курган і пошукати будь-які відомості, які могли б підтвердити або спростувати гіпотезу про знаходження там фортеці Піленай. А зараз ми знаходимо там весь, спалений, але досить добре законсервований Жемайтійський замок", - каже науковець Клайпедського університету доктор наук Гінтаутас Забела.

Залишки замку знайдені на метровій глибині. Знайдені спалені кістки, зерно, ремісничі вироби XIII-XIV століть.

Археологічні знахідки ще будуть досліджувати фахівці. Однак, за словами доктора Забели, зібрані дані з великою ймовірністю свідчать про те, що знайдений замок - саме Піленай.

 

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter