ТЕХНОЛОГІЇ

Камерафони – смартфони з потужною камерою. Однак для того, щоб конкурувати на сучасному ринку, треба пропонувати продукцiю, яка за своїми характеристиками переважає прилади iнших фiрм.
Історія із залученням величезних інвестицій для Харківського авіазаводу від американської компанії отримала несподіване продовження.

Росiяни вийшли на вулицi Санкт-Петербурга з гаслом "Слава Українi! Героям слава!"

03.10.2017 10:15
Росiяни вийшли на вулицi Санкт-Петербурга з гаслом "Слава Українi! Героям слава!"
Сотнi учасникiв Маршу миру озброїлись синьо-жовтими кульками, прапорами, стрiчками i значками. У руках тримали плакати з написами росiйською: "Мы за мир!", "Я против введения войск в Украину", а також англiйською: "Give peace a chance!" ("Дайте миру шанс!") I навiть вигукували: "Слава Українi! Героям слава!"
 
"Ми вийшли на знак протесту проти вiйни з Україною. Проти розстрiлiв мирного населення у Сирiї. Проти мiлiтаризму i воєнного iдiотизму загалом", - заявили демонстранти, якi пройшли вiд Казанського собору до Сенатської площi Санкт-Петербурга. I хоч захiд був несанкцiонованим, цього разу обiйшлось без затримань.
 
Мирну ходу органiзувала коалiцiя "Демократичний Санкт-Петербург", до якої входить низка громадських рухiв i полiтсил, як-от партiя "Яблуко", рух "Солiдарнiсть", Правозахисна рада Санкт-Петербурга, Росiйський соцiал-демократичний союз молодi, Конституцiйно - демократичний рух та iншi.
 
Подробицi - у розмовi з головою молодiжної органiзацiї партiї "Яблуко" в Санкт-Петербурзi Iллею Смирновим та учасником Санкт-Петербурзького руху "Солiдарнiсть" Вiталiєм Щигельським.
 
- Що спонукало вас органiзувати Марш миру?
 
I. Смирнов: - Ми розумiємо, що наша країна веде нинi вiйну проти України, а також на Близькому Сходi. Хочемо, щоби це розумiли всi, хто живе в Росiї. Нинi люди активно пiдтримують антикорупцiйнi мiтинги, але тема вiйни для бiльшостi з них далека. Ми вважаємо, що треба проводити якомога бiльше антивоєнних акцiй, намагаємося довести народу, що режим Путiна тримається на постiйнiй брехнi та постiйних вiйнах. I аргументiв нам не бракує: Чеченська вiйна, вiйськовий конфлiкт у Пiвденнiй Осетiї, вiйна в Грузiї, анексiя Криму, вторгнення на Донбас, втрата мiльярдiв рублiв та тисячi життiв у Сирiї...
 
В. Щигельський: - Сумна традицiя виходити на Марш миру чи пiкети проти вiйни виникла тодi, як Росiя почала втручатися у внутрiшнi справи України, а саме - анексувала Крим та вторглася на Донбас.
 
На акцiї було близько трьох-чотирьох сотень осiб. Однодумцiв насправдi значно бiльше, але люди бояться. По-перше, тому що тi, хто при владi, напрацювали законодавство, яке дозволяє затримувати людей за будь-якi дiї, що, на думку правоохоронцiв, порушують громадський порядок. А це формально може бути за те, що особа йде вулицею з якимось плакатом чи вигукує якiсь гасла. У такому разi їй на перший раз загрожує адмiнiстративна вiдповiдальнiсть, а далi - вже кримiнальна.
 
По-друге, ми не маємо доступу до засобiв масової iнформацiї. Збираємо народ переважно через соцмережi. I так само через соцмережi поширюємо вiдеоролики з висловлюваннями людей, якi виступають проти вiйни.
 
- Як вважаєте, яка частка росiян розумiє, що саме Путiн розв'язав вiйну в Українi, але боїться брати участь у публiчних акцiях?
 
I. Смирнов: - Як на мене, росiяни здебiльшого не розумiють, що вiдбувається в Українi, тому що принципово не цiкавляться полiтикою. Не можна сказати, що 80% людей за Путiна чи 80% проти Путiна. Є 80%, яким просто байдуже. Але з-помiж тих, хто цiкавиться полiтикою i щось робить, бiльшiсть - проти Путiна.
 
В. Щигельський: - На мiй погляд, у великих мiстах, таких, як Москва й Петербург, приблизно половина жителiв розумiє, що вiйну розв'язав Путiн. Але тих, хто готовий говорити про це вiдверто, - меншiсть. У глибинцi справи значно гiршi - там фактично нiхто не сумнiвається в правотi "зомбоящика".
 
Як я казав, люди бояться виходити на акцiї. Тому що мають страх перед полiтичними переслiдуваннями, тому що втратили вiру в можливiсть змiнити щось у цiй країнi, от i впадають у депресiю та апатiю.
 
- А ви не боїтеся?
 
- Усi ми, хто виходить на протести, теж боїмося, звичайно. Ми стежимо за полiтичними процесами i знаємо, що фактично кожного дня комусь присуджують реальний термiн не те що за вуличну активнiсть, а за репости в соцмережах. На кожнiй акцiї нам погрожують чорносотенцi i просто п'янi гопники. Ми розумiємо, що режим ще дуже сильний i що нас чекає тривала робота.
 
Наталiя ВАСЮНЕЦЬ, Експрес

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

N

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter