Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Хоча молодь дедалі більше обирає Instagram, загалом йому все ще далеко до Facebook, пише
Команда американських дослідників навчила штучний інтелект розпізнавати фото, які були модифіковані в графічних редакторах.

Росiяни вийшли на вулицi Санкт-Петербурга з гаслом "Слава Українi! Героям слава!"

03.10.2017 10:15
Росiяни вийшли на вулицi Санкт-Петербурга з гаслом "Слава Українi! Героям слава!"
Сотнi учасникiв Маршу миру озброїлись синьо-жовтими кульками, прапорами, стрiчками i значками. У руках тримали плакати з написами росiйською: "Мы за мир!", "Я против введения войск в Украину", а також англiйською: "Give peace a chance!" ("Дайте миру шанс!") I навiть вигукували: "Слава Українi! Героям слава!"
 
"Ми вийшли на знак протесту проти вiйни з Україною. Проти розстрiлiв мирного населення у Сирiї. Проти мiлiтаризму i воєнного iдiотизму загалом", - заявили демонстранти, якi пройшли вiд Казанського собору до Сенатської площi Санкт-Петербурга. I хоч захiд був несанкцiонованим, цього разу обiйшлось без затримань.
 
Мирну ходу органiзувала коалiцiя "Демократичний Санкт-Петербург", до якої входить низка громадських рухiв i полiтсил, як-от партiя "Яблуко", рух "Солiдарнiсть", Правозахисна рада Санкт-Петербурга, Росiйський соцiал-демократичний союз молодi, Конституцiйно - демократичний рух та iншi.
 
Подробицi - у розмовi з головою молодiжної органiзацiї партiї "Яблуко" в Санкт-Петербурзi Iллею Смирновим та учасником Санкт-Петербурзького руху "Солiдарнiсть" Вiталiєм Щигельським.
 
- Що спонукало вас органiзувати Марш миру?
 
I. Смирнов: - Ми розумiємо, що наша країна веде нинi вiйну проти України, а також на Близькому Сходi. Хочемо, щоби це розумiли всi, хто живе в Росiї. Нинi люди активно пiдтримують антикорупцiйнi мiтинги, але тема вiйни для бiльшостi з них далека. Ми вважаємо, що треба проводити якомога бiльше антивоєнних акцiй, намагаємося довести народу, що режим Путiна тримається на постiйнiй брехнi та постiйних вiйнах. I аргументiв нам не бракує: Чеченська вiйна, вiйськовий конфлiкт у Пiвденнiй Осетiї, вiйна в Грузiї, анексiя Криму, вторгнення на Донбас, втрата мiльярдiв рублiв та тисячi життiв у Сирiї...
 
В. Щигельський: - Сумна традицiя виходити на Марш миру чи пiкети проти вiйни виникла тодi, як Росiя почала втручатися у внутрiшнi справи України, а саме - анексувала Крим та вторглася на Донбас.
 
На акцiї було близько трьох-чотирьох сотень осiб. Однодумцiв насправдi значно бiльше, але люди бояться. По-перше, тому що тi, хто при владi, напрацювали законодавство, яке дозволяє затримувати людей за будь-якi дiї, що, на думку правоохоронцiв, порушують громадський порядок. А це формально може бути за те, що особа йде вулицею з якимось плакатом чи вигукує якiсь гасла. У такому разi їй на перший раз загрожує адмiнiстративна вiдповiдальнiсть, а далi - вже кримiнальна.
 
По-друге, ми не маємо доступу до засобiв масової iнформацiї. Збираємо народ переважно через соцмережi. I так само через соцмережi поширюємо вiдеоролики з висловлюваннями людей, якi виступають проти вiйни.
 
- Як вважаєте, яка частка росiян розумiє, що саме Путiн розв'язав вiйну в Українi, але боїться брати участь у публiчних акцiях?
 
I. Смирнов: - Як на мене, росiяни здебiльшого не розумiють, що вiдбувається в Українi, тому що принципово не цiкавляться полiтикою. Не можна сказати, що 80% людей за Путiна чи 80% проти Путiна. Є 80%, яким просто байдуже. Але з-помiж тих, хто цiкавиться полiтикою i щось робить, бiльшiсть - проти Путiна.
 
В. Щигельський: - На мiй погляд, у великих мiстах, таких, як Москва й Петербург, приблизно половина жителiв розумiє, що вiйну розв'язав Путiн. Але тих, хто готовий говорити про це вiдверто, - меншiсть. У глибинцi справи значно гiршi - там фактично нiхто не сумнiвається в правотi "зомбоящика".
 
Як я казав, люди бояться виходити на акцiї. Тому що мають страх перед полiтичними переслiдуваннями, тому що втратили вiру в можливiсть змiнити щось у цiй країнi, от i впадають у депресiю та апатiю.
 
- А ви не боїтеся?
 
- Усi ми, хто виходить на протести, теж боїмося, звичайно. Ми стежимо за полiтичними процесами i знаємо, що фактично кожного дня комусь присуджують реальний термiн не те що за вуличну активнiсть, а за репости в соцмережах. На кожнiй акцiї нам погрожують чорносотенцi i просто п'янi гопники. Ми розумiємо, що режим ще дуже сильний i що нас чекає тривала робота.
 
Наталiя ВАСЮНЕЦЬ, Експрес

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

N

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter