Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

5 червня 1819 року народився Джон Кауч Адамс - британський математик і астроном, відомий тим, що першим відкрив Нептун.
5 червня 1977 року в продажі з'явився перший персональний комп'ютер Apple II.

Суд зобов'язав НАБУ розслiдувати аферу Порошенка iз захопленням земельної дiлянки в елiтному районi столицi

03.10.2017 10:00
Суд зобов'язав НАБУ розслiдувати аферу Порошенка iз захопленням земельної дiлянки в елiтному районi столицi
Днями вiдбулась безпрецедентна подiя: Солом'янський районний суд мiста Києва задовольнив скаргу щодо невнесення до Єдиного реєстру досудових розслiдувань вiдомостей про вчинення кримiнального правопорушення, у якому пiдозрюють Петра Порошенка та його оточення.
 
Про це повiдомив народний депутат Вiталiй Купрiй, який системно бореться за притягнення глави держави до вiдповiдальностi за вчиненi, на його переконання, правопорушення.
 
 У скоєннi якого саме злочину пiдозрюють Президента?
 
 Мова про отримання Президентом Петром Порошенком i першим заступником голови фракцiї "БПП" у парламентi Iгорем Кононенком елiтної землi в одному з найдорожчих районiв Києва, так званому Царському селi, навпроти Києво-Печерської лаври. Як з'ясували журналiсти програми "Схеми", дiлянки Порошенка й Кононенка мають спiльну адресу й розташованi через дорогу на вулицi Радiальнiй, 5. Їх загальна площа 1,10 гектара.
 
Для їх привласнення використовували схему так званого житлово-будiвельного кооперативу. Ще рокiв десять тому Київська мiська рада, коли там Олесь Довгий був секретарем, а Леонiд Черновецький головою, видiлила безплатно землю житлово-будiвельному кооперативу, який створив Iгор Кононенко, "Зеленбудсервiс-К". Зазвичай землю дають кооперативам, якщо люди, якi до них належать, потребують полiпшення житлових умов.
 
Однак у цьому випадку було не так, оскiльки членом кооперативу був топ-менеджмент корпорацiї "Рошен" i сестра Кононенка Оксана 
Авдєєва. А далi через деякi махiнацiї застави, iншi фiрми цi двi земельнi дiлянки потрапили в безпосередню власнiсть Порошенка та Кононенка. На той момент у 2009 роцi їх вартiсть становила декiлька мiльйонiв доларiв.
 
 Чи вiдомо щось докладнiше про тi операцiї iз землею в центральнiй частинi столицi?
 
 Розслiдувачi зi "Схем" встановили, що влiтку 2009 року кооператив "Зеленбудсервiс-К" став поручителем ТОВ "Рiдна Марка Корп" перед iпотекодержателем одеським приватним пiдприємством "Укрсел". Дiлянку на Радiальнiй, 5, площею 46 соток передали в iпотеку (тобто в заставу пiд видання позики). Подiбну операцiю здiйснили i з другою дiлянкою площею 63 сотки.
 
20 липня 2009 року обидвi дiлянки перейшли у власнiсть приватного пiдприємства "Укрсел".
 
У серпнi 2009 року ПП "Укрсел" продало дiлянку площею 46 соток Кононенковi. Порошенко став власником бiльшої дiлянки 2 вересня. Однак директор i єдиний засновник уже лiквiдованого ПП "Укрсел" Микола Бiлий розповiв в iнтерв'ю журналiстам, що був лише найманим директором i грошей за продаж землi не отримував.
 
 Чому ж досi не розслiдували цю справу, а тепер таки вирiшили за неї взятися?
 
 Не розслiдували, бо йдеться про перших осiб держави. Однак я добре пiдготувався: прийшов до суду з копiєю подання генерального прокурора на зняття недоторканностi з народного депутата вiд "Опоблоку" Михайла Добкiна за схожою справою про житлово-будiвельнi кооперативи. Вiн, коли був мером Харкова, начебто незаконно безплатно видiляв землю цим кооперативам.  I суддя, подивившись на те, як генпрокурор обгрунтував цi беззаконня в справi Добкiна, зобов'язав детективiв НАБУ розпочати розслiдування й стосовно глави держави.
 
Я переконаний: якщо Добкiна визнають винним у житлово-будiвельнiй оборудцi, мають бути визнанi винними i Порошенко з Кононенком. I, як бачите, незважаючи на те, що керiвники правоохоронних органiв вказують, що в нас корумпованi суди, у цiй ситуацiї суд проявив об'єктивнiсть i виконав норми закону.
 
 Яким чином можна притягнути до вiдповiдальностi чинного Президента?
 
 Оскiльки глава держави надiлений правом недоторканностi на час виконання повноважень, доки вiн на посадi, засудити його неможливо. Але досудове розслiдування можна провести. I якщо вдасться довести вину, то одразу пiсля складення президентських повноважень навеснi 2019-го Порошенко може опинитися у в'язницi.
 
 Яке покарання йому загрожує в разi встановлення судом вини?
 
 Йдеться про шахрайство, вчинене в особливо великих розмiрах або органiзованою групою. Згiдно з частиною 4 статтi 190 Кримiнального кодексу, за такi дiї передбачено до 12 рокiв позбавлення волi з конфiскацiєю майна.
 
Iрина КОВАЛЕНКО, газета Експрес

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

R

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter