Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Реалізація бодай частини планів та амбітних цілей Маска здатна здійснити технологічну революцію у світіУ середньому кожен мешканець американського Л
В Україні почали працювати над проектом Ілона Маска — системою поїздів, що розганятимуться до швидкості тисяча кілометрів за годину.

Розкрито одну з головних таємниць єгипетських пірамід

26.09.2017 19:19
Розкрито одну з головних таємниць єгипетських пірамід

Протягом довгого часу археологи не могли розгадати загадку, як єгиптяни у Бронзову добу змогли побудувати піраміду Хеопса - одне із семи чудес світу. 147-метрова піраміда залишалася однією з найвищих споруд світу аж до періоду Середньовіччя.

І лише нещодавно єгиптологи довідались, як саме доставляли кам'яні блоки для піраміди з Тура, який знаходиться в 13 кілометрах від Гізи, повідомляє Daily Mail.

За словами вчених, 170 тисяч блоків з вапняку, кожен з яких важив 2,5 тони, перевозили в дерев'яних човнах по мережі спеціально виритих каналів. Їх доставляли в імпровізовану гавань прямо біля основи Великої піраміди.

Розгадку таємниці  виявили в стародавньому папірусі, покладеному в похоронний церемоніальний човен фараона Хуфу в 2600 році до нашої ери. У документі докладно описано, як робітники везли блоки, як були прориті канали та побудовані гігантські греблі, щоб по них направити води Нілу до потрібного місця.  Папірус підписав наглядач по імені Мерер, який відповідав за команду з 40 робітників.

A scroll of ancient papyrus has also been found in the seaport Wadi Al-Jarf which has given a new insight into the role boats played in the pyramid¿s construction

Однак з огляду на колосальні відстані, археологи не могли прийти до єдиної думки щодо способу транспортування.

Крапку в запеклій дискусії поставила знахідка Марка Лехнера, який виявив сліди водних каналів під основою плато Гізи. "Ми описали в загальних рисах басейн і мережу каналів, які ведуть до основи піраміди", - говорить археолог.

Команда фахівців також відновила давні човни, щоб зрозуміти, як саме вони були зроблені. Виявляється, дерев'яні дошки були зшиті мотузками і щільно підігнані одна до одної.

Now the discovery of an ancient papyrus, a ceremonial boat and an ingenious system of waterworks have shed light on the infrastructure created by the builders

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

n

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter