ТЕХНОЛОГІЇ

Камерафони – смартфони з потужною камерою. Однак для того, щоб конкурувати на сучасному ринку, треба пропонувати продукцiю, яка за своїми характеристиками переважає прилади iнших фiрм.
Історія із залученням величезних інвестицій для Харківського авіазаводу від американської компанії отримала несподіване продовження.

Популярні радянські актори, які приховували своє походження (фото)

24.09.2017 19:55
Популярні радянські актори, які приховували своє походження (фото)

В наші дні зірки не пропускають нагоди згадати про своїх іменитих предків і намагаються знайти дворянське коріння навіть там, де їх не було, а за часів СРСР правду про аристократичне походження доводилося замовчувати. Багато радянських актори грали ролі вихідців з народу не тільки в кіно, але і в житті, щоб уникнути трагічних наслідків, пише Культурологія.


 

Актор Петро Вельямінов, відомий за фільмами «Тіні зникають опівдні», «Вічний поклик», «Пірати ХХ століття», з'явився на світ в 1926 році в родині потомственого військового з найдавнішого дворянського роду Вельямінова, що походив від московського тисяцького, сподвижника князя Івана I Калити. Предки актора брали участь у всіх війнах, від Куликовської битви до Першої світової.

Портрет діда актора, Івана Олександровича Вельямінова, можна побачити в Ермітажі, в залі героїв війни 1812 р. Батько актора, Сергій Петрович Вельямінов, закінчивши кадетський корпус і юнкерське училище, воював на фронтах Першої світової війни, а в 1918 р вступив в Червону армію . У 1930 р його заарештували і дали 10 років таборів. Через 5 років його звільнили достроково, а пізніше він взяв участь у Великій Вітчизняній війні.

Петро Вельямінов хотів піти шляхом своїх предків і готувався до вступу у військово-морське училище, але через свого походження і репресованого батька був заарештований і звинувачений в участі в «антирадянській організації «Відродження Росії». 10 місяців він провів в Луб'янській в'язниці, а потім був засуджений за 58-ю статтею до 10 років виправних робіт. Його батьків теж заарештували.

Саме в ув'язненні Петро Вельямінов став брати участь в театральній самодіяльності, а після звільнення в 1952 року грав в театрах і почав зніматися в кіно. Сам він намагався не згадувати про своїх іменитих предків, а ось влада про них не забула: в 1979 році його не випустили до Франції з делегацією, яка представляла фільм «Тіні зникають опівдні». Актора реабілітували лише в 1983 року, а після розпаду СРСР він став членом Російського дворянського зібрання.Актор Владислав Дворжецький, відомий за фільмами «Біг», «Земля Санникова» і «Капітан Немо», походив з давнього роду польських дворян. Його батько, Вацлав Дворжецький, був засуджений як учасник гуртка «Група звільнення особиі» і з 1926 по 1937 роки знаходився в таборах. Через це дуже довго не міг влаштуватися в жоден театр - колишнього в'язня ніде не брали. Восени 1941 року його знову заарештували і звільнили тільки в 1946-му. Проте він зіграв 122 ролі в театрі і 92 ролі в кіно. Син Владислав пішов по стопах батька і став не менш видатним актором. Акторську династію Дворжецьких продовжили його брат Євген і племінниця Анна.


Мати Олександра Збруєва, Тетяна Олександрівна Федорова, була з дворянського роду, який був відомий ще за Петра I. Його батько обіймав посаду заступника наркома зв'язку СРСР, а потім - голови будівельного управління Наркомзв'язку. Ще до народження Олександра його батька заарештували і засудили до розстрілу, а коли йому було 1,5 місяці, їх з матір'ю і старшим братом вислали з Москви в Рибінськ. А ось доля Олександра Збруєва склалася успішно: він став одним з провідних акторів Ленкому і найпопулярнішим кіноактором.


Дворянкою була бабуся Людмили Гурченко по материнській лінії, Тетяна Іванівна Симонова. Після революції вона з дітьми переїхала з Москви до Харкова і влаштувалася працювати прибиральницею на завод. Про своє походження вона ніколи не згадувала.

Тримати в таємниці своє походження доводилося і Любові Орлової. На людях вона стверджувала, що походить з простої інтелігентної родини, хоча насправді її предки були дворянами. Як пише автор книги про актрису А. Хорт, «її батько, Петро Федорович Орлов, належав до дворянства Полтавської губернії і був внесений до третю частину родоводу книги, де вказувалося дворянство». Бабуся і прабабуся по батьківській лінії також були дворянки.

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

o

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter