Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Хоча молодь дедалі більше обирає Instagram, загалом йому все ще далеко до Facebook, пише
Команда американських дослідників навчила штучний інтелект розпізнавати фото, які були модифіковані в графічних редакторах.

Популярні радянські актори, які приховували своє походження (фото)

24.09.2017 19:55
Популярні радянські актори, які приховували своє походження (фото)

В наші дні зірки не пропускають нагоди згадати про своїх іменитих предків і намагаються знайти дворянське коріння навіть там, де їх не було, а за часів СРСР правду про аристократичне походження доводилося замовчувати. Багато радянських актори грали ролі вихідців з народу не тільки в кіно, але і в житті, щоб уникнути трагічних наслідків, пише Культурологія.


 

Актор Петро Вельямінов, відомий за фільмами «Тіні зникають опівдні», «Вічний поклик», «Пірати ХХ століття», з'явився на світ в 1926 році в родині потомственого військового з найдавнішого дворянського роду Вельямінова, що походив від московського тисяцького, сподвижника князя Івана I Калити. Предки актора брали участь у всіх війнах, від Куликовської битви до Першої світової.

Портрет діда актора, Івана Олександровича Вельямінова, можна побачити в Ермітажі, в залі героїв війни 1812 р. Батько актора, Сергій Петрович Вельямінов, закінчивши кадетський корпус і юнкерське училище, воював на фронтах Першої світової війни, а в 1918 р вступив в Червону армію . У 1930 р його заарештували і дали 10 років таборів. Через 5 років його звільнили достроково, а пізніше він взяв участь у Великій Вітчизняній війні.

Петро Вельямінов хотів піти шляхом своїх предків і готувався до вступу у військово-морське училище, але через свого походження і репресованого батька був заарештований і звинувачений в участі в «антирадянській організації «Відродження Росії». 10 місяців він провів в Луб'янській в'язниці, а потім був засуджений за 58-ю статтею до 10 років виправних робіт. Його батьків теж заарештували.

Саме в ув'язненні Петро Вельямінов став брати участь в театральній самодіяльності, а після звільнення в 1952 року грав в театрах і почав зніматися в кіно. Сам він намагався не згадувати про своїх іменитих предків, а ось влада про них не забула: в 1979 році його не випустили до Франції з делегацією, яка представляла фільм «Тіні зникають опівдні». Актора реабілітували лише в 1983 року, а після розпаду СРСР він став членом Російського дворянського зібрання.Актор Владислав Дворжецький, відомий за фільмами «Біг», «Земля Санникова» і «Капітан Немо», походив з давнього роду польських дворян. Його батько, Вацлав Дворжецький, був засуджений як учасник гуртка «Група звільнення особиі» і з 1926 по 1937 роки знаходився в таборах. Через це дуже довго не міг влаштуватися в жоден театр - колишнього в'язня ніде не брали. Восени 1941 року його знову заарештували і звільнили тільки в 1946-му. Проте він зіграв 122 ролі в театрі і 92 ролі в кіно. Син Владислав пішов по стопах батька і став не менш видатним актором. Акторську династію Дворжецьких продовжили його брат Євген і племінниця Анна.


Мати Олександра Збруєва, Тетяна Олександрівна Федорова, була з дворянського роду, який був відомий ще за Петра I. Його батько обіймав посаду заступника наркома зв'язку СРСР, а потім - голови будівельного управління Наркомзв'язку. Ще до народження Олександра його батька заарештували і засудили до розстрілу, а коли йому було 1,5 місяці, їх з матір'ю і старшим братом вислали з Москви в Рибінськ. А ось доля Олександра Збруєва склалася успішно: він став одним з провідних акторів Ленкому і найпопулярнішим кіноактором.


Дворянкою була бабуся Людмили Гурченко по материнській лінії, Тетяна Іванівна Симонова. Після революції вона з дітьми переїхала з Москви до Харкова і влаштувалася працювати прибиральницею на завод. Про своє походження вона ніколи не згадувала.

Тримати в таємниці своє походження доводилося і Любові Орлової. На людях вона стверджувала, що походить з простої інтелігентної родини, хоча насправді її предки були дворянами. Як пише автор книги про актрису А. Хорт, «її батько, Петро Федорович Орлов, належав до дворянства Полтавської губернії і був внесений до третю частину родоводу книги, де вказувалося дворянство». Бабуся і прабабуся по батьківській лінії також були дворянки.

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

o

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter