ТЕХНОЛОГІЇ

Камерафони – смартфони з потужною камерою. Однак для того, щоб конкурувати на сучасному ринку, треба пропонувати продукцiю, яка за своїми характеристиками переважає прилади iнших фiрм.
Історія із залученням величезних інвестицій для Харківського авіазаводу від американської компанії отримала несподіване продовження.

У Латвії розробили інструкцію з розпізнавання шпигунів

18.09.2017 08:45
У Латвії розробили інструкцію з розпізнавання шпигунів
Поліція безпеки Латвії опублікувала адресовані посадовцям державних і муніципальних установ поради щодо того, як розпізнати іноземних шпигунів, повідомляє Delfi.lv.

ПБ радить звертати особливу увагу на іноземців, які ведуть себе явно фамільярно й привітно, намагаються швидко перейти на неформальний стиль розмови, встановлюють контакти в соціальних мережах, намагаються викликати реакцію, апелюючи до ідеологічних переконань. Також слід насторожено ставитися до іноземців, які задають навідні питання про ситуацію в країні, на роботі, особистої фінансової ситуації.

Згідно з документом, співробітники іноземних спецслужб можуть намагатися направити розмову на теми, які не стосуються роботи, намагатися продовжити контакт в неформальній обстановці і в неробочий час, просити надати інформацію для особистих потреб, пропонувати інформацію або допомогу по робочих питаннях в обмін на послуги.

У рекомендаціях ПБ зазначається, що зусилля співробітників іноземних спецслужб спрямовані на те, щоб отримати інформацію, яка не є загальнодоступною, й стосується національних інтересів та безпеки Латвії.

При цьому шпигунів цікавить не тільки секретна інформація, але і відомості про повсякденну діяльність й посадових осіб установ, інформація про ділових партнерів у недержавному секторі, а також про законопроекти, програми розвитку і реформ, планм закупівель, внутрішні процедури, кадровий склад установ, рівні професійної підготовки співробітників, технічне оснащення тощо.

Іноземні шпигуни можуть видавати себе за дипломатів, співробітників державних і муніципальних установ, працівників правоохоронних органів, підприємців і журналістів.

ПБ також підготувала рекомендації, як діяти, якщо до жителів Латвії звертається шпигун. Якщо здається, що стався контакт зі шпигуном, ПБ радить уникати негайної відповіді, не давати обіцянок і не брати на себе зобов'язань, звернути особливу увагу на те, яку саме інформацію хоче отримати іноземний громадянин.

"У крайніх випадках - під загрозою арешту, тиску на членів сім'ї - можна нібито погодитися на співпрацю, але про це слід негайно повідомити ПБ", - наголошується у матеріалі.

Про будь-які підозрілі контакти з іноземними громадянами слід негайно повідомляти особі, відповідальній за безпеку установи, або безпосередньо до ПБ.

ПБ заявляє, що гарантує конфіденційність наданої інформації та її джерела, а також нагадує, що за збір і передачу інформації працівникам іноземних спецслужб в Латвії передбачено позбавлення волі.

 

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Y

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter