ТЕХНОЛОГІЇ

Камерафони – смартфони з потужною камерою. Однак для того, щоб конкурувати на сучасному ринку, треба пропонувати продукцiю, яка за своїми характеристиками переважає прилади iнших фiрм.
Історія із залученням величезних інвестицій для Харківського авіазаводу від американської компанії отримала несподіване продовження.

Скільки ми витрачаємо на народних обранців, і на що саме йдуть ці кошти

15.09.2017 10:12
Скільки ми витрачаємо на народних обранців, і на що саме йдуть ці кошти
Аналітики громадської організації “Слово і діло” назвали суму 1 мільярд 167 мільйонів 473 тисячі 400 гривень - саме стільки коштує цьогоріч робота Верховної Ради. Суму вивели, грунтуючись на даних державного кошторису (з липневими поправками) та додаткових документах.
 
Держава оплачує не лише діяльність слуг народу, а й оренду житла для них, проїзд у межах країни, телефонний зв’язок, роботу їхніх помічників-консультантів, оренду приміщень для прийому виборців в округах, канцтовари тощо...
 
Докладніше - у розмові з аналітиком ГО “Слово і діло” Артемом Карякіним.
 
- Скільки українські платники податків витрачають на зарплати тих, хто працює у парламенті?
 
- Загалом у законодавчому органі країни значиться 4388 працівників. Серед них - 423 депутати, 1692 помічники-консультанти, 1055 працівників апарату Верховної Ради і 1218 працівників підвідомчих їй підприємств.
 
За свою роботу цього року вони отримають загалом 548,4 мільйона гривень. Гроші передбачено, зокрема, на зарплати - 416,4 млн, на доплати й надбавки - 75,5 млн, на премії - 27,3 млн, а також на матеріальну допомогу - 29,2 млн.
 
- А скільки витрачають безпосередньо на депутатів упродовж місяця?
 
- Чітко визначити цю суму важко, бо не відомо, скільки кожному перепаде премії, надбавки чи матеріальної допомоги. Але приблизно підрахувати можна.
 
Зарплата одного депутата - 17 425 гривень на місяць. На помічників-консультантів (до 4 осіб) йде 25 076 грн. Щомісяця на компенсацію оренди житла - 19 771 грн, проїзду в межах України - 2376 грн, телефонного зв'язку - 407 грн.
 
Отже, в сумі один депутат коштує країні 65 673 гривні на місяць. На рік - 788 тисяч. З преміями, надбавками і матеріальною допомогою ця сума може сягати й мільйона.
 
- Які ще найбільші витрати на забезпечення діяльності парламенту ви б назвали?
 
- Можна виокремити таку статтю витрат, як інформаційно-аналітичне та матеріально-технічне забезпечення - 251,7 мільйона на рік. До слова, цих грошей (зважаючи на середню зарплату в галузі, яку оприлюднив Держстат) було б досить на оплату праці впродовж одного року 1831 фахівцеві ІТ-сфери.
 
27,4 мільйона гривень коштує оплата юридичних, перекладацьких та інших послуг. Цих грошей досить на річні зарплати 228 перекладачам. Ще 11,2 мільйона гривень витрачають на науково-правове забезпечення діяльності ВР. Це 69 річних зарплат для 69 середньостатистичних юристів!
 
- А в західних країнах парламентарям так само коштом держави оплачують витрати на оренду житла, проїзд у межах країни, телефонний зв'язок, роботу помічників-консультантів?
 
- Можливо, на Заході слуги народу не мають так багато привілеїв, як наші. Але і там держава бере на себе низку витрат, пов'язаних із діяльністю парламентарів. До прикладу, в Німеччині законодавцям безплатно надають службові офіси (у парламенті та округах), оплачують проїзд залізницею та авіатранспортом у межах країни, оренду житла в Берліні. В Італії депутати також забезпечені безплатним пересуванням залізницею та літаками. У Франції коштом держави орендують офіси, оплачують проїзд залізницею, користування авіатранспортом, зокрема й за кордон.
 
Наталія ВАСЮНЕЦЬ, Експрес

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

N

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter