Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

5 червня 1819 року народився Джон Кауч Адамс - британський математик і астроном, відомий тим, що першим відкрив Нептун.
5 червня 1977 року в продажі з'явився перший персональний комп'ютер Apple II.

Україні пропонують 100 мільйонів євро на енергоефективність

13.09.2017 14:10
Україні пропонують 100 мільйонів євро на енергоефективність

"Єврокомісар з політики сусідства та розширення Йоганнес Ган, керівник групи підтримки України в Єврокомісії Пітер Вагнер, голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер та голова Євроради Дональд Туск пропонують Україні 100 мільйонів євро для наповнення Фонду енергоефективності", -- про це заявив віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко», повідомляє “Урядовий портал”.

-- Доступ до грошей Фонду, зокрема, для ОСББ стане можливим завдяки написанню відповідних заявок, - пояснює Андрій Кирчів, виконавчий директор Асоціації “Енергоефективні міста України”, у якій об”єднано понад 70 міст. - Але отримати гроші із Фонду без попереднього енергоаудиту будинку буде неможливо.

До речі, це стосується кожного, бо із червня 2018 року енергоаудит буде обов”язковим в Україні, адже сертифікація будівель — одна із вимог 91-ї директиви ЄС. І без “Сертифіката енергетичного функціонування” (назва цього документу) не можливо буде ні продати, ні купити, ні здати помешкання в оренду. Енергетичний паспорт показує, наскільки будинок добре утеплений, які встановлено вікна, якою є вентиляція, яка система опалення тощо.

- Енергетичне обстеження будинку  це не просто огляд будівлі, - пояснює Андрій Кирчів, - Енергоаудитор має надати не тільки висновок, а й поради щодо робіт, які потрібно виконати для збільшення енергоефективності споруди, розрахунки та бюджет заходів.

Загалом, наскільки суттєвим є відставання України від європейських темпів енергоощадності показують плани країн ЄС. Згідно із стандартами ЄС, із січня 2021-го там зводитимуть будинки, у яких витрати енергії «близькі до нуля». Тобто це буде нове покоління споруд із дуже якісними вікнами, стінами з низьким коефіцієнтом втрат тепла.

Надія ФЕДЕЧКО

 

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

o

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter