ТЕХНОЛОГІЇ

Раніше здавалося, що таке можуть собі дозволити тільки власники розкішних багатомільйонних вілл. Сьогодні ж усе набагато доступніше.
Вірус "Bad rabbit", що цього тижня атакував сайти Міністерства інфраструктури, київського метрополітену та аеропорту Одеси, заблокувавши їхню роботу, також використовував при підборі па

Україні пропонують 100 мільйонів євро на енергоефективність

13.09.2017 14:10
Україні пропонують 100 мільйонів євро на енергоефективність

"Єврокомісар з політики сусідства та розширення Йоганнес Ган, керівник групи підтримки України в Єврокомісії Пітер Вагнер, голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер та голова Євроради Дональд Туск пропонують Україні 100 мільйонів євро для наповнення Фонду енергоефективності", -- про це заявив віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко», повідомляє “Урядовий портал”.

-- Доступ до грошей Фонду, зокрема, для ОСББ стане можливим завдяки написанню відповідних заявок, - пояснює Андрій Кирчів, виконавчий директор Асоціації “Енергоефективні міста України”, у якій об”єднано понад 70 міст. - Але отримати гроші із Фонду без попереднього енергоаудиту будинку буде неможливо.

До речі, це стосується кожного, бо із червня 2018 року енергоаудит буде обов”язковим в Україні, адже сертифікація будівель — одна із вимог 91-ї директиви ЄС. І без “Сертифіката енергетичного функціонування” (назва цього документу) не можливо буде ні продати, ні купити, ні здати помешкання в оренду. Енергетичний паспорт показує, наскільки будинок добре утеплений, які встановлено вікна, якою є вентиляція, яка система опалення тощо.

- Енергетичне обстеження будинку  це не просто огляд будівлі, - пояснює Андрій Кирчів, - Енергоаудитор має надати не тільки висновок, а й поради щодо робіт, які потрібно виконати для збільшення енергоефективності споруди, розрахунки та бюджет заходів.

Загалом, наскільки суттєвим є відставання України від європейських темпів енергоощадності показують плани країн ЄС. Згідно із стандартами ЄС, із січня 2021-го там зводитимуть будинки, у яких витрати енергії «близькі до нуля». Тобто це буде нове покоління споруд із дуже якісними вікнами, стінами з низьким коефіцієнтом втрат тепла.

Надія ФЕДЕЧКО

 

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

o

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter