ТЕХНОЛОГІЇ

Раніше здавалося, що таке можуть собі дозволити тільки власники розкішних багатомільйонних вілл. Сьогодні ж усе набагато доступніше.
Вірус "Bad rabbit", що цього тижня атакував сайти Міністерства інфраструктури, київського метрополітену та аеропорту Одеси, заблокувавши їхню роботу, також використовував при підборі па

Щасливий випадок, який дав змогу динозаврам "процвітати" майже 100 мільйонів років

13.09.2017 10:39
Щасливий випадок, який дав змогу динозаврам "процвітати" майже 100 мільйонів років

Британські палеонтологи провели дослідження й прийшли до висновку, що динозаври переважали в більшості екосистем Землі протягом 100 мільйонів у результаті щасливого збігу обставин, який спричинив загибель конкурентів, пише Ріа Новості.

Раніше вчені вважали, що динозаври досягли розквіту завдяки своїй перевазі над іншими рептиліями, які з'явилися одночасно з ними в тріасовий період близько 250 мільйонів років тому, але вимерли набагато раніше.

Однак нове дослідження палеонтологів спростувало цю теорію. Учені проаналізували розмаїтість рептилій, що жили в тріасовий період і одержали назву круротарзів (Crurotarsі). Серед круротарзів були як величезні, так і дрібні, як чотириногі, так і двоногі, як хижаки, так і рослиноїдні рептилії, які були головними конкурентами динозаврів.

Порівняння динозаврів із круротарзами показало, що їхня еволюція відбувалася з однаковою швидкістю. При цьому в круротарзів було більше варіантів будови тіла, чим у динозаврів, і вони виглядали більш життєздатними.

Один із дослідників доктор Стів Брусатт розповів, що 228 і 200 мільйонів років тому відбулися дві різкі зміни клімату, які вдалося пережити динозаврам, а круротарзам - ні. Чому відбулося саме так, невідомо. Учені думають, що це могла бути всього лише випадковість.

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

o

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter