Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

5 червня 1819 року народився Джон Кауч Адамс - британський математик і астроном, відомий тим, що першим відкрив Нептун.
5 червня 1977 року в продажі з'явився перший персональний комп'ютер Apple II.

Щасливий випадок, який дав змогу динозаврам "процвітати" майже 100 мільйонів років

13.09.2017 10:39
Щасливий випадок, який дав змогу динозаврам "процвітати" майже 100 мільйонів років

Британські палеонтологи провели дослідження й прийшли до висновку, що динозаври переважали в більшості екосистем Землі протягом 100 мільйонів у результаті щасливого збігу обставин, який спричинив загибель конкурентів, пише Ріа Новості.

Раніше вчені вважали, що динозаври досягли розквіту завдяки своїй перевазі над іншими рептиліями, які з'явилися одночасно з ними в тріасовий період близько 250 мільйонів років тому, але вимерли набагато раніше.

Однак нове дослідження палеонтологів спростувало цю теорію. Учені проаналізували розмаїтість рептилій, що жили в тріасовий період і одержали назву круротарзів (Crurotarsі). Серед круротарзів були як величезні, так і дрібні, як чотириногі, так і двоногі, як хижаки, так і рослиноїдні рептилії, які були головними конкурентами динозаврів.

Порівняння динозаврів із круротарзами показало, що їхня еволюція відбувалася з однаковою швидкістю. При цьому в круротарзів було більше варіантів будови тіла, чим у динозаврів, і вони виглядали більш життєздатними.

Один із дослідників доктор Стів Брусатт розповів, що 228 і 200 мільйонів років тому відбулися дві різкі зміни клімату, які вдалося пережити динозаврам, а круротарзам - ні. Чому відбулося саме так, невідомо. Учені думають, що це могла бути всього лише випадковість.

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

o

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter