Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Хоча молодь дедалі більше обирає Instagram, загалом йому все ще далеко до Facebook, пише
Команда американських дослідників навчила штучний інтелект розпізнавати фото, які були модифіковані в графічних редакторах.

Комітет ООН закликає Росію припинити етнічну дискримінацію в Криму

08.09.2017 09:42
Комітет ООН закликає Росію припинити етнічну дискримінацію в Криму
Комітет ООН з ліквідації расової дискримінації рекомендує Росії забезпечити безперешкодний доступ Офісу Уповноваженого ООН з прав людини на територію Криму, скасувати всі адміністративні та законодавчі заходи, спрямовані на дискримінацію етнічних груп, розслідувати всі порушення прав людини і компенсувати заподіяну шкоду.
 
Про це йдеться у висновках і рекомендаціях Комітету, виданих за результатами його 93-й сесії.
 
Так, Комітет висловив стурбованість з приводу порушень прав людини в Криму.
 
Зокрема, ідеться про заборону діяльності представницького органу кримськотатарського народу Меджлісу, переслідування кримських татар, включаючи кримінальні та адміністративні справи, зникнення, масові обшуки, допити та інші форми тиску. Комітет також стурбований обмеженнями на користування і вивчення української мови та закриттям ЗМІ кримськотатарською мовою.
 
Комітет рекомендує Росії ефективно розслідувати повідомлення про порушення прав кримських татар, зокрема їх викрадення, свавільні затримання і жорстоке поводження, а також притягнути винних до відповідальності і надати жертвам або їхнім сім'ям ефективні засоби правового захисту.
 
Окрім того, Комітет рекомендує Росії вжити ефективні заходи для забезпечення того, щоб українською мовою в Криму користувалися і вивчали без перешкод.
 
Нагадаємо, 19 квітня Міжнародний суд ООН погодився впровадити запобіжні заходи за позовом "Україна проти РФ" для захисту національних меншин у Криму.
 
Поміж іншим, суд зобов'язав РФ утриматися від обмежень щодо кримських татар на представництво своїх інтересів, включаючи відновлення діяльності Меджлісу, і забезпечити відновлення навчання українською мовою.
 
Україна хоче притягти Росію до відповідальності за порушення двох конвенцій – про запобігання фінансуванню тероризму та Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. Поки справу розглядатиме суд, Україна клопотала, щоб до Росії застосували запобіжні заходи. Це має допомогти захистити людей у Криму і на Донбасі від погіршення ситуації.
 
Російська влада заперечує звинувачення в причетності до конфлікту на сході України і називає законною анексію Криму.

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Y

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter