ТЕХНОЛОГІЇ

Камерафони – смартфони з потужною камерою. Однак для того, щоб конкурувати на сучасному ринку, треба пропонувати продукцiю, яка за своїми характеристиками переважає прилади iнших фiрм.
Історія із залученням величезних інвестицій для Харківського авіазаводу від американської компанії отримала несподіване продовження.

Динозаври відкладали кольорові яйця, - вчені

01.09.2017 23:40
Динозаври відкладали кольорові яйця, - вчені
Птахоподібний динозавр, що жив на території сучасного Китаю 145-65 млн років тому, відкладав блакитнувато-зелені яйця

Це перші дані про колір яєць динозаврів, повідомляє PeerJ.

Виявлені ученими яйця належали маленькому коротконосому овірапториду Heyuannia huangi, що жив у верхньокрейдяній епосі на території сучасного Китаю. Раніше дослідники вже знаходили у великій кількості яйця, відкладені представниками цього виду, але на яйця з пігментацією, що збереглася, наштовхнулися уперше.

Команда припустила, що яйця могли забарвитися від відкладень, в яких знаходилися, але аналіз не виявив цього. У шкаралупі містився пігмент білівердин, який і відповідав за забарвлення.

Враховуючи, що білівердин уразливий до вологи і за час знаходження яєць у відкладеннях міг вимитися з шкаралупи, яйця спочатку повинні були мати досить яскраве забарвлення.

Знахідка свідчить про те, що пігментація яєць у динозаврів з'явилася набагато раніше, ніж передбачалося раніше, відмічають дослідники. Можливо, це сталося одночасно з розвитком гніздування, коли динозаври перестали закопувати яйця в землю і залишали їх частково на поверхні.

 

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Y

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter