ТЕХНОЛОГІЇ

Камерафони – смартфони з потужною камерою. Однак для того, щоб конкурувати на сучасному ринку, треба пропонувати продукцiю, яка за своїми характеристиками переважає прилади iнших фiрм.
Історія із залученням величезних інвестицій для Харківського авіазаводу від американської компанії отримала несподіване продовження.

Дослідники знайшли ясла динозаврів

30.08.2017 07:01
Дослідники знайшли ясла динозаврів

Вивчивши скам'янілості 24 дитинчат, "врослих" в гірську породу, палеонтологи з Пенсильванського університету припустили, що це ясла динозаврів, де за малюками стежила доросла "няня". Свої висновки вчені представили в журналі Cretaceous Research і в прес-релізі університету, пише Лента.ру.

Шматок породи зі скам'янілими рештками травоїдних пситтакозаврів був виявлений в геологічній формації Ісянь (провінція Ляонін, північно-східний Китай). Стисло знахідку описали ще в 2004 році, але американські вчені вирішили обстежити її методом рентгенівської дифракції, а також під мікроскопом.

Аналіз породи показав, що вона складається зі з'єднань вулканічного походження. Тобто ящірки загинули в потоці речовини після виверження вулкана.

Орієнтація їхніх хребтів в одному і тому ж напрямку також говорить на користь даної гіпотези. Оскільки на кістках динозаврів не виявлено слідів теплового впливу, вчені вирішили, що ящірки загинули в лахарі - грязьовому потоці, який виникає при змішуванні розпеченого вулканічного матеріалу з дощем, осколками льодовиків і водами річок.

24 дитинчати пситтакозаврів (їхній вік визначили в 120 мільйонів років) були приблизно однакового розміру. Спочатку вчені вважали, що це ембріони, які не встигли вилупитися з яйця, проте ніяких слідів шкаралупи в породі не виявили. Крім того, кістки кінцівок динозаврів надто розвинені для стадії ембріона.

Крупний череп був також міцно "втоплений" в породі - мабуть, він потрапив туди не випадково. Судячи з розмірів черепа, його власникові в момент смерті було 4-5 років. Статевої зрілості ящірки цього виду досягали у 8-9 років, тож дана особина не могла бути батьком дитинчат. Можливо, це був їхній старший брат (чи сестра), що став "нянею" для новонароджених пситтакозаврів.

Вчені не можуть з повною упевненістю сказати, що це зібрання останків являє собою "гніздо" - потомство однієї пари батьків. Тільки більш ретельний аналіз мікроструктури кісток допоможе відповісти на питання, чи не перебували всі ящірки на тій самій стадії розвитку і, отже, вилупилися одночасно.

 

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

o

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter