ТЕХНОЛОГІЇ

Камерафони – смартфони з потужною камерою. Однак для того, щоб конкурувати на сучасному ринку, треба пропонувати продукцiю, яка за своїми характеристиками переважає прилади iнших фiрм.
Історія із залученням величезних інвестицій для Харківського авіазаводу від американської компанії отримала несподіване продовження.

Слина людини приховує ключ до загоєння ран

13.08.2017 19:40
Слина людини приховує ключ до загоєння ран
Співробітники Чилійського університету встановили: гістатін-1 (антимікробний пептид, що міститься в слині людини) здатний прискорювати загоєння ран.
 
Він стимулює ангіогенез - утворення нових кровоносних судин, необхідне для ефективного загоєння, пише Zee News. 
 
Фахівці вивчали вплив гістатіну-1 на ангіогенез. Дослідники провели експерименти з культурами клітин, курячими ембріонами і зразками слини здорових добровольців. Вчені виявили: гістатін-1 сприяв ангіогенезу, клітинній адгезії і міграції. Тепер фахівці займаються розробкою матеріалів і імплантатів для лікування ран. 
 
Нагадаємо: раніше вчені з Сибірського федерального університету та Інституту біофізики Фіц КНЦ СО РАН створили унікальні неткані ранові покриття. Вони дозволяють затягнути рану в найкоротші терміни. Регенерація тканин відбувається майже в чотири рази швидше, ніж під звичайними пов'язками.
 

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

A

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter