ТЕХНОЛОГІЇ

Камерафони – смартфони з потужною камерою. Однак для того, щоб конкурувати на сучасному ринку, треба пропонувати продукцiю, яка за своїми характеристиками переважає прилади iнших фiрм.
Історія із залученням величезних інвестицій для Харківського авіазаводу від американської компанії отримала несподіване продовження.

Грибiв дiтям не давайте

13.08.2017 12:05
Грибiв дiтям не давайте
До лiкарнi з ознаками отруєння потрапив однорiчний малюк, якого нагодували супом з маслюками
 
Стався цей випадок у Червоноградi. Дитина, якiй рiк i вiсiм мiсяцiв, ушпиталили з ознаками грибного отруєння -- нудотою та блювотою. 
 
"Хлопчика нагодували супом з маслюками, а це дуже важка їжа для дiтей такого вiку, -- каже Валентина Попаденко, лiкар обласного лабораторного центру МОЗ України. -- До 12 рокiв дiтям узагалi не можна їсти грибiв i нiяких страв iз ними. З тiєї простої причини, що дитячий органiзм не перетравлює такої їжi через брак ферментiв".
 
Зi слiв фахiвця, торiк в областi навiть був випадок, коли дiдусь iз дитиною померли пiсля того, як скуштували грибної пiдливки. Щоправда, тодi в пiдливку з їстiвними грибами потрапила блiда поганка.
 
"Гриби -- тяжка їжа, а в дiтей ще не сформований шлунково-кишковий тракт, -- пояснює лiкар. -- Та й дiти значно чутливiшi до дiї токсинiв, якi є в грибах. Це пов'язано з недосконалiстю детоксикацiйних механiзмiв дитячого органiзму. Крiм того, не слiд забувати, що при однаковiй кiлькостi спожитих грибiв у дитини на одиницю маси тiла припадає вища концентрацiя токсину, нiж у дорослого".
 
Iрина ШЕЛУПЕЦЬ, Експрес

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Y

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter