Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Хоча молодь дедалі більше обирає Instagram, загалом йому все ще далеко до Facebook, пише
Команда американських дослідників навчила штучний інтелект розпізнавати фото, які були модифіковані в графічних редакторах.

Чи готовий засновник Facebook сплачувати безумовний основний дохід користувачам?

13.08.2017 10:28
Чи готовий засновник Facebook сплачувати безумовний основний дохід користувачам?
Великі дані все частіше порівнюють з нафтою — вони, як і горюча рідина, стали важливим товаром на ринку. Саме на користувацьких даних базується успіх соціальної мережі Марка Цукерберга. Колумніст Financial Times Джон Торнхілл вважає, що Facebook має створити фонд та виплачувати людям БОД (безумовний основний дохід). Звичайно, не всі готові погодитися з таким радикальним підходом, повідомляє hightech.fm.
 
Засновник Facebook Марк Цукерберг підтримує концепцію безумовного основного доходу, згідно з якою кожна людина має право на одержання фіксованих виплат просто за фактом громадянства. У липні після відвідування Аляски голова соцмережі порадив владі США взяти приклад з цього штату і створити схожу систему виплат кожному громадянину, а незадовго до цього заявив про важливість «фінансової подушки безпеки».
 
У своїй колонці В Financial Times Джон Торнхілл закликає самого Цукерберга розщедритися і сформувати фонд для виплати БОДу за аналогією з аляскинским нафтовим фондом.
 
У північному штаті з 1980-х років всі жителі щорічно отримують виплати, що залежать від доходів штату від податків на видобуток і продаж нафти. В останнє десятиліття суми коливалися в межах від $878 до $2072 на людину. Торнхілл звертає увагу, що саме БОД дозволив Алясці підвищити показники економічної рівності і знизити рівень бідності.
 
Нафта поступово здає свої позиції, але у людства з’явився новий ресурс — великі дані. Саме користувальницькі дані дозволяють процвітати бізнесу Цукерберга, вважає колумніст FT. Більш того, засновник Facebook не раз висловлювався на користь взаємодопомоги у суспільстві і створення більш міцних зв’язків між людьми.
 
«Щоб відповідати власній риториці, Цукербергу слід створити фонд Facebook для запуску експерименту з БОДом», — пише Торнхілл. Також засновнику соцмережі варто залучити до проекту інших лідерів ІТ-індустрії.
 
Автор статті вважає, що такий крок не потішить акціонерів Facebook, але може забезпечити успіх компанії: «Користувачі соцмережі продовжать обмінюватися фотографіями котиків, знаючи, що кожен клік йде на благо суспільству».
 
Торнхілл вважає, що такий принцип повинен сподобатися лідерам Кремнієвої долини, які дотримуються солюціонізму (концепції, згідно з якою кожна проблема має досить просте вирішення). Що стосується самого Цукерберга, то після відвідування Аляски він заявив, що БОД, що фінансується за рахунок природних ресурсів, повинен сподобатися як демократам, так і республіканцям.
 
З автором колонки в Financial Times не погодився колумніст сайту Американського інституту проблем підприємництва Джеймс Петокоукіс. Хоча користувачі і віддають соціальним мережам свої дані, вони отримують взамін послуги, які важко переоцінити. «З упевненістю заявляю — я оцінюю щомісячні послуги Google, Facebook, Twitter і Amazon більше, ніж у кілька доларів».
 
У прагненні вимагати від ІТ-гігантів виплати БОД Петокоукіс бачить натяк на бажання стримувати і обмежувати компанії, які, на думку автора, залишаються єдиною яскравою плямою в американській економіці за останні роки.
 
 

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

S

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter