ТЕХНОЛОГІЇ

Камерафони – смартфони з потужною камерою. Однак для того, щоб конкурувати на сучасному ринку, треба пропонувати продукцiю, яка за своїми характеристиками переважає прилади iнших фiрм.
Історія із залученням величезних інвестицій для Харківського авіазаводу від американської компанії отримала несподіване продовження.

У спеку досить секунди, щоб набути одну з найпідступніших неврологічних патологій

13.08.2017 10:02
У спеку досить секунди, щоб набути одну з найпідступніших неврологічних патологій
Ви лягли спати начебто здорові, а прокинулися з болем у вусі. Глянули у дзеркало - а півлиця наче закам'яніле. Саме так доволі часто починається одна з найпідступніших хвороб - неврит лицьового нерва (параліч Белла), пише Експрес.
 
- Що провокує цю хворобу? Наскільки вона поширена і як її лікують?
 
- Найчастіше першопричиною розвитку невриту лицьового нерва є інфекція, що чекає свого часу в організмі людини, - пояснив Артем Ніколаєв, лікар-невролог медичного центру. - Так буває, коли, наприклад, недолікований вірус зачаївся і не дається взнаки до певного часу. Але запальний процес може активізуватися
доволі швидко. Скажімо, спекотного літнього дня досить, наприклад, свіжившись у річці й постояти з мокрим волоссям на вітрі.
 
Типовий ще один випадок - проїхатися в автобусі біля відчиненого вікна. Спітніле обличчя і волосся, контраст температур - кількох хвилин вистачає, щоб була запущена патологічна реакція. Додам, що ризик невриту більший у того, хто раніше перехворів на отит чи паротит ("свинку"), інші запальні процеси в
ділянці голови.
 
- Неврит вражає лише лице?
 
- Це залежить від важкості ураження нерва і ділянки, де сталося ураження. Часом це лише параліч мімічних м'язів (половина обличчя наче заніміла). Але хвороба може захопити і м'язи ока, спровокувати погіршення слуху тощо.
 
- Як лікують цю хворобу?
 
- Важливо якомога скоріше (протягом 48 годин) розпочати комплексне лікування із застосуванням протизапальних, протиспазматичних, протинабрякових, судинорозширювальних препаратів. Якщо ж зволікати зі зверненням до лікаря, то нерв уражатиметься щораз сильніше. У подальшому лікуванні при невриті непоганий ефект можуть дати голкорефлексотерапія, вітамінотерапія, масаж. Але швидкого одужання при цій недузі не буває. Лікування може затягнутися на
місяці.
 
- Неврит і невралгія - це те саме?
 
- Невралгія розвивається переважно в нервах, що проходять у вузьких каналах і отворах, як-от носовійний. При невриті її симптоми доповнюються порушенням чутливості у зоні іннервації відповідного нерва. Тож за симптомами лікар може визначити, про порушення роботи якої саме нервової ділянки йдеться.
 
У будь-якому разі не слід затягувати з візитом до лікаря. Неускладнена невралгія зазвичай добре піддається лікуванню. Часто, крім лікувальних препаратів, приписують фізіотерапевтичні процедури. Вони допомагають швидше подолати недугу.
 
Ірина КОНТОРСЬКИХ
 

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

S

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter