ТЕХНОЛОГІЇ

Камерафони – смартфони з потужною камерою. Однак для того, щоб конкурувати на сучасному ринку, треба пропонувати продукцiю, яка за своїми характеристиками переважає прилади iнших фiрм.
Історія із залученням величезних інвестицій для Харківського авіазаводу від американської компанії отримала несподіване продовження.

Україна продала за кордон рекордні обсяги зернових

13.08.2017 09:03
Україна продала за кордон рекордні обсяги зернових
За результатами 2016/2017 маркетингового року наші сільгоспвиробники експортували майже 44 мільйони тонн зернових. Це новий абсолютний рекорд, пише Експрес. Що саме й куди постачаємо?
 
- У 2016/2017 маркетинговому році було зібрано рекордні обсяги всіх зернових культур, а також встановлено рекордні обсяги їх експорту, - каже Дарія Гриценко, експерт аграрних ринків Українського клубу аграрного бізнесу.
 
- Які зернові культури ми відвантажуємо за кордон?
 
- Найбільше продаємо кукурудзи. Так, за сезон, що минув, її було експортовано майже 21 мільйон тонн. Далі за обсягами йде пшениця. Так, у 2016/2017 маркетинговому році за межі країни продали 17,5 мільйона тонн. Окрім того - 5,4 мільйона тонн ячменю.
 
- Отже флагман - кукурудза. Які останні результати щодо її виробництва?
 
- Якщо говорити конкретніше, то за 2016/2017 МР було зібрано приблизно 28 мільйонів тонн кукурудзи, з якої експортовано майже 20,7 мільйона тонн. Це один із найбільших обсягів експорту за останні роки. Так, лише у 2013/2014 МР було вироблено та експортовано рекордно великий обсяг кукурудзи, а саме - 
вироблено майже 31 мільйон тонн, а експортовано - приблизно 20 мільйонів.
 
У вартісному вимірі експорт кукурудзи за 2016/2017 МР становив 3,2 мільярда доларів США, що на 20% перевищує відповідний показник минулого року.
 
- Хто найбільше купує нашу кукурудзу?
 
- Основними покупцями виступали Китай, Єгипет, Нідерланди та Іспанія.
 
- А які результати у сільгоспвиробників щодо пшениці?
 
- За 2016/2017 МР було зібрано приблизно 26 мільйонів тонн пшениці, з якої експортовано 17,5 мільйона тонн. Це також рекордний показник за останні роки. У вартісному вимірі експорт становить 2,7 мільярда доларів США. 
 
Основними покупцями виступали Єгипет, Індія, Бангладеш та Індонезія.
 
Однак цього маркетингового року (2017/2018) очікується зменшення валового збору приблизно на 11%, до 23 мільйонів тонн (у зв’язку зі зменшенням посівних площ і несприятливими погодними умовами). Як результат - очікуємо зменшення експорту приблизно до 15 мільйонів.
 
- Ячмінь також встановив рекорд?
 
- Ячмінь не став винятком. Було зібрано понад 9,4 мільйона тонн ячменю, з якого експортовано приблизно 5,4 мільйона тонн. Це рекордний показник за останні 7 років. 
 
У вартісному вимірі експорт ячменю за 2016/2017 МР становить 747,3 мільйона доларів США.
 
- Хто купує у нас ячмінь?
 
- Основними покупцями ячменю виступали Саудівська Аравія, Лівія та Китай.
 
Щодо цього маркетингового року (2017/2018) очікується зменшення валового збору ячменю приблизно на 20% - до 7,5 мільйона тонн (у зв’язку зі зменшенням посівних площ і несприятливих погодних умов). Як результат - відбудеться зменшення експорту приблизно до 4 мільйонів тонн.
 
 
Світлана ОЛІЙНИК

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

S

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter