ТЕХНОЛОГІЇ

Камерафони – смартфони з потужною камерою. Однак для того, щоб конкурувати на сучасному ринку, треба пропонувати продукцiю, яка за своїми характеристиками переважає прилади iнших фiрм.
Історія із залученням величезних інвестицій для Харківського авіазаводу від американської компанії отримала несподіване продовження.

Ця ніч особлива - у небі найбільший зорепад

13.08.2017 00:07
Ця ніч особлива - у небі найбільший зорепад
У ніч з 12 на 13 серпня випадає максимум найбільшого літнього метеорного потоку Персеїди, пише Експрес
 
"Коли випадає максимум, то в атмосферу Землі впродовж години зазвичай потрапляє приблизно півсотні метеорів-персеїдів. Щоправда, інколи їх буває менше. До прикладу, торік над Києвом спостерігали лише один-два метеори з цього потоку впродовж кількох хвилин, - розповідає "Експресу" Анатолій Відьмаченко, завідувач відділу Фізики планетних систем ГАО НАН України. - Та іноді трапляються метеорні дощі. Так було у серпні 1993 року. 
 
Тоді в небі пролітало від 200 до 500 персеїдів за годину. Зрештою, торік над Китаєм в одну зі серпневих ночей пролітало приблизно тисячу цих метеорів за годину. Усе залежить від того, наскільки комета Свіфта-Таттла, з якою пов'язують метеорний потік Персеїди, наблизиться до Землі й над яким саме місцем на нашій планеті залишить найбільше залишків свого ядра".
 
За зірками, що падають, можна спостерігати вже з 22.00, подивившись вгору, дещо на південь від центру небесного склепіння - у бік сузір'я Персея. Персеїди мчать із великою швидкістю - 60 кілометрів за секунду.
 
"Щоправда, у цей час спостерігається ще декілька менших метеорних потоків: Аквариди, Каприкорніди, Цигніди, - каже Анатолій Відьмаченко. - А ще трапляються спорадичні метеорні явища, не пов'язані з жодним із перелічених потоків. Тому не можна з певністю сказати, що ви побачите саме персеїди".
 
Богданна МАРТИНИК

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

S

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter