Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Хоча молодь дедалі більше обирає Instagram, загалом йому все ще далеко до Facebook, пише
Команда американських дослідників навчила штучний інтелект розпізнавати фото, які були модифіковані в графічних редакторах.

Мільярдер з українським корінням може стати губернатором великого штату США

12.08.2017 20:25
Мільярдер з українським корінням може стати губернатором великого штату США
Уперше в історії США на пост губернатора штату Іллінойс балотується... українець. "The Ukrainian Magazine", українське видання в Чикаго, повідомило про візит Джея Прітцкера до Українського національного музею у США. Там він і розповів майбутнім виборцям про своє походження.
 
Джей Роберт Прітцкер -- засновник величезної акціонерної компанії "The Pritzker Group", нині його сім'я -- одна з найбагатших у США. А до 1881 року його прадід жив в Україні, у селі Великі Прицьки, що на Київщині. До речі, у 2015 році до цього села приїжджала Пенні Прітцкер, рідна сестра Джея, що була на той час міністром торгівлі США.
 
"На честь Прітцкерів і назвали наше село Великими Прицьками. Вони тут колись були неабиякими панами -- тримали суконну фабрику. А потім на цьому місці побудували цукровий завод. Усе село роботу мало завдяки Прицькам -- так їх тут називали. Вони ніколи не скупилися, регулярно платили гроші, розвивали село, облаштовувати школу, -- розповідає 69-річна селянка Катерина Ілляш. -- А маєток який в них був! Помпезний!"
 
У 1881 році Анна та Михайло Прітцкери переїхали до Білої Церкви, а згодом емігрували до США. У селі згадують, що усе своє багатство вони забрати не змогли. Тому частину роздали прислузі, а частину залишили в будинку.
 
"Моя бабуся була у них в домі економкою. Пані її дуже любила, -- веде далі пані Катерина. -- Коли господиня покидала село, то подарувала їй велику скриньку із золота. Бабця її потім продала і купила собі хату в селі".
 
Минали роки -- і великий дім, і цукровий завод занепали. Одна комора залишилася, яку в радянський час зробили складом для зерна. Донині колишній цукровий завод стоїть пусткою.
 
А тим часом у Чикаго Ніколас (Микола) відкрив юридичну фірму. Один із його трьох синів, Аврам, закінчив Гарвард та продовжив сімейний бізнес. Інші два сини, Дональд та Джей, у 1957 році стали засновниками однієї з найдорожчих у світі готельних мереж "Хаят". Нині вона складається з понад двох сотень готелів у 45 країнах світу.
 
Дональд став батьком трьох дітей: Джея, що хоче стати губернатором, Пенні, екс-міністерки, та Ентоні, бізнесменки, яка успадкувала від батька готельну мережу. Династія Прітцкерів, згідно з "Forbes", є однією з найбагатших родин у США. Їхній статок у сумі — 29 мільярдів доларів!
 
Джей Прітцкер заснував компанію "Pritzker Group Venture Capital" у 1996 році, нині вона одна з найбільших інвестиційних фірм. Прітцкер очолює раду мера з питань інновацій та технологій, заснував центр цифрового запуску в Чикаго та кілька компаній, відіграв важливу роль у створенні Асоціації венчурного капіталу штату Іллінойс та Центру підприємницької роботи в Чикаго. 
 
У політиці він понад два десятки років. Та спочатку Джей не мав успіху. У 1998 році балотувався до Конгресу США, витратив великі гроші на телевізійну рекламу, та став третім серед трьох кандидатів, здобувши 20,58% голосів. У 2008 році на виборах президента Прітцкер підтримав Барака Обаму, як і його сестра Пенні, що відповідала за фінанси у президентській кампанії.
 
Також Джей -- один з найбільших меценатів, що вкладають кошти у ранній розвиток дітей США. Він переконаний, що це найкращий внесок в економіку. "В економічному плані кожен долар, інвестований в раннє навчання, дає вісім доларів реальних заощаджень і реальну економічну цінність для суспільства", -- каже Прітцкер.
 
Американські ЗМІ пишуть, що завдяки своїй діловій та доброчинній діяльності
Джей Прітцкер має доволі високий шанс бути обраним на посаду
губернатора одного з найбільших штатів Америки.
 
Вікторія СЕРЕДА, Експрес
 

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

A

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter