ТЕХНОЛОГІЇ

Камерафони – смартфони з потужною камерою. Однак для того, щоб конкурувати на сучасному ринку, треба пропонувати продукцiю, яка за своїми характеристиками переважає прилади iнших фiрм.
Історія із залученням величезних інвестицій для Харківського авіазаводу від американської компанії отримала несподіване продовження.

Українців манить за кордон. Найрішучіше налаштовані молоді люди віком до тридцяти

12.08.2017 19:57
Українців манить за кордон. Найрішучіше налаштовані молоді люди віком до тридцяти
Кожен третій українець готовий виїхати з України на постійне місце проживання за кордон. Такими є результати нового дослідження еміграційних настроїв в Україні дослідницької групи "Research&Branding Group". 
 
Що змушує українців до еміграції говоримо з Василем Ляшенком, аналітиком "Research&Branding Group".
 
-- Пане Ляшенко, чи зростає в Україні кількість охочих емігрувати з країни?
 
-- Дослідження еміграційних настроїв українців ми проводимо з 2014 року. Як свідчать наші дані, кількість охочих виїхати з України не зростає. Так у лютому 2015 року охочих виїхати з України на постійне місце проживання було 28 відсотків, а 62 були проти, у березні 2016-го охочих покинути Україну було 35 відсотків, у грудні минулого року ця цифра становила 34 відсотки. А от результати нашого дослідження, проведеного у червні цього року, показали, що третина жителів України, а саме 33 відсотки, при нагоді готові назавжди залишити Україну та переїхати до іншої країни на ПМП. 
 
-- А за віковими групами простежуються якісь тенденції?
 
-- Найсильніші емігрантські настрої панують серед молоді віком до 30 років. У цій віковій категорії 53 відсотки опитаних готові назавжди залишити Україну. Серед тридцятирічних готові емігрувати 48%, серед сорокарічних -- 37% і серед п'ятдесятирічних -- 27%.
 
-- А що саме змушує наших співвітчизників до еміграції?
 
-- На першому місці це пропозиція цікавої та прибуткової роботи. Таку причину назвало 29 відсотків опитаних.
 
Друга причина еміграції -- збройний конфлікт в Україні — 22 відсотки, далі йдуть економічні проблеми в країні -- 18%, на четвертій позиції сімейні обставини -- 14%. 11 відсотків причиною для еміграції назвало відсутність в Україні умов для самореалізації, а вісім -- політичну нестабільність. У порівнянні з минулими дослідженнями зменшилася на п'ять відсотків така причина, як збройний конфлікт, та на чотири відсотки — сімейні обставини.
 
Також різняться причини виїзду на ПМП залежно від місця проживання. Так, для мешканців обласних центрів і великих міст причиною виїзду за кордон є збройний конфлікт. Про це заявили 28 відсотків опитаних. А от для сільських жителів -- сімейні обставини 
(19 відсотків).
 
-- У які країни найбільше охочих емігрувати?
 
-- Лідерами є такі країни, як Німеччина, США, Польща. Зростає кількість охочих емігрувати в Скандинавські країни. До початку війни з Росією було чимало бажаючих виїхати в Росію. Але тепер кількість таких людей істотно зменшилася. Якщо раніше Росію для виїзду обирало 19,2%, то тепер трохи більше п'яти відсотків.
 
Богдан КУФРИК, Експрес
 

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

A

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter