Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

5 червня 1819 року народився Джон Кауч Адамс - британський математик і астроном, відомий тим, що першим відкрив Нептун.
5 червня 1977 року в продажі з'явився перший персональний комп'ютер Apple II.

Українців манить за кордон. Найрішучіше налаштовані молоді люди віком до тридцяти

12.08.2017 19:57
Українців манить за кордон. Найрішучіше налаштовані молоді люди віком до тридцяти
Кожен третій українець готовий виїхати з України на постійне місце проживання за кордон. Такими є результати нового дослідження еміграційних настроїв в Україні дослідницької групи "Research&Branding Group". 
 
Що змушує українців до еміграції говоримо з Василем Ляшенком, аналітиком "Research&Branding Group".
 
-- Пане Ляшенко, чи зростає в Україні кількість охочих емігрувати з країни?
 
-- Дослідження еміграційних настроїв українців ми проводимо з 2014 року. Як свідчать наші дані, кількість охочих виїхати з України не зростає. Так у лютому 2015 року охочих виїхати з України на постійне місце проживання було 28 відсотків, а 62 були проти, у березні 2016-го охочих покинути Україну було 35 відсотків, у грудні минулого року ця цифра становила 34 відсотки. А от результати нашого дослідження, проведеного у червні цього року, показали, що третина жителів України, а саме 33 відсотки, при нагоді готові назавжди залишити Україну та переїхати до іншої країни на ПМП. 
 
-- А за віковими групами простежуються якісь тенденції?
 
-- Найсильніші емігрантські настрої панують серед молоді віком до 30 років. У цій віковій категорії 53 відсотки опитаних готові назавжди залишити Україну. Серед тридцятирічних готові емігрувати 48%, серед сорокарічних -- 37% і серед п'ятдесятирічних -- 27%.
 
-- А що саме змушує наших співвітчизників до еміграції?
 
-- На першому місці це пропозиція цікавої та прибуткової роботи. Таку причину назвало 29 відсотків опитаних.
 
Друга причина еміграції -- збройний конфлікт в Україні — 22 відсотки, далі йдуть економічні проблеми в країні -- 18%, на четвертій позиції сімейні обставини -- 14%. 11 відсотків причиною для еміграції назвало відсутність в Україні умов для самореалізації, а вісім -- політичну нестабільність. У порівнянні з минулими дослідженнями зменшилася на п'ять відсотків така причина, як збройний конфлікт, та на чотири відсотки — сімейні обставини.
 
Також різняться причини виїзду на ПМП залежно від місця проживання. Так, для мешканців обласних центрів і великих міст причиною виїзду за кордон є збройний конфлікт. Про це заявили 28 відсотків опитаних. А от для сільських жителів -- сімейні обставини 
(19 відсотків).
 
-- У які країни найбільше охочих емігрувати?
 
-- Лідерами є такі країни, як Німеччина, США, Польща. Зростає кількість охочих емігрувати в Скандинавські країни. До початку війни з Росією було чимало бажаючих виїхати в Росію. Але тепер кількість таких людей істотно зменшилася. Якщо раніше Росію для виїзду обирало 19,2%, то тепер трохи більше п'яти відсотків.
 
Богдан КУФРИК, Експрес
 

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

A

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter