Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

5 червня 1819 року народився Джон Кауч Адамс - британський математик і астроном, відомий тим, що першим відкрив Нептун.
5 червня 1977 року в продажі з'явився перший персональний комп'ютер Apple II.

Логіни, паролі, cvv-коди. Новий шкідник полює на таємну інформацію зі смартфонів

12.08.2017 19:47
Логіни, паролі, cvv-коди. Новий шкідник полює на таємну інформацію зі смартфонів
Спершу вірус атакував користувачів у Туреччині, потім доволі швидко поширився Західною і Східною Європою, зрештою дістався і до України. 
 
Як попередили розробники однієї з популярних антивірусних компаній, троянець примушує користувачів гаджетів надати йому доступ до спеціальних можливостей (Accessibility Service). Вірус вже атакував 14 мільйонів смартфонів на платформі Android.
 
Яку ж мету переслідують кіберзлочинці цього разу? 
 
-- Вірус BankBot, -- пояснив експерт з комп'ютерної безпеки Сергій Прокопенко, -- має особливість: він поширюється під маскою начебто справжніх комп'ютерних застосувань — наприклад, програвача Adobe Flash Player. Щойно ви завантажили таку програму, вірус дістає доступ до спеціальних можливостей вашого телефона, щоб красти конфіденційну інформацію (логіни, паролі), відслідковувати відправлення SMS, зрештою, щоб дістатися до банківського рахунка. Не потрібно казати, наскільки це небезпечно.
 
Відбувається це, наприклад, так: ви вводите дані карти (правильно), а на екрані з'являється повідомлення про помилку. Повторюєте спробу, після чого номер карти і CVV передається
кіберзлочинцям. 
 
Особливість же цієї програми в тому, що після завантаження її непросто позбутися. Звичне видалення не спрацьовує, програма далі працює у фоновому режимі.
 
-- Як діяти, якщо помітив трояна на своєму телефоні?
 
-- Краще вимкнути телефон, аби шкідлива програма не могла активно діяти. Якщо внаслідок дії вірусу з карти вже зникли гроші, обов'язково слід звертатися зі заявою у поліцію. 
 
-- Чи є можливість заздалегідь захистися від цього шкідника?
 
-- Слід бути уважним щоразу, коли ваш телефон повідомляє про інсталяцію нового застосування. Якщо ви встановлюєте застосування, наприклад, клієнт-банку, то відразу можете і не збагнути, справжнє воно чи ні. Перш ніж завантажити, зайдіть на офіційний сайт компанії, знайдіть там оригінальне посилання і QR-код застосування, порівняйте їх з тим, що пропонує телефон. Це гарантія того, що у ваш телефон не пролізе двійник.
 
-- Чи рятують від подібних атак антивіруси?
 
-- На жаль, зазвичай атаки завжди випереджують появу антивірусів. І навіть найпотужніший з них, -- пояснив Олександр Ольшанський, експерт з інформаційних технологій.
 
А ще важливо пам'ятати: не переходьте по рекламних посиланнях у смс, що відправлені з незнайомих номерів -- надто високий ризик запустити зловмисний код. Це так звана гігієна споживання контента, яка значно знижує ймовірність зараження гаджета.
 
Ірина КОНТОРСЬКИХ, Експрес
 

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

A

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter