Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

5 червня 1819 року народився Джон Кауч Адамс - британський математик і астроном, відомий тим, що першим відкрив Нептун.
5 червня 1977 року в продажі з'явився перший персональний комп'ютер Apple II.

Збитковий держбанк на неймовірних умовах кредитує бізнес партнера Президента

12.08.2017 19:37
Збитковий держбанк на неймовірних умовах кредитує бізнес партнера Президента
Багато хто досі переконаний, що ставки по кредитах у країні непосильні як для пересічних громадян, так і для бізнесу. Та виявилося, що з правил є винятки.  Наприклад, державний Укрексімбанк видав корпорації "Богдан" понад 1 мільярд гривень під 0,1 відсотка!  
 
Корпорацію раніше тісно пов'язували з Петром Порошенком. Формально він розлучився із часткою у "Богдані" у 2009 році. Однак тепер ця компанія належить його партнерові Олегові Свинарчуку-Гладковському.
 
Ми запросили експерта Олександра Дубинського до розмови, щоб дізнатися докладніше, як у нашій країні можна отримати кредити під суто символічні відсотки.
 
-- З якого часу державний банк почав створювати бізнесу, наближеному до глави держави, особливі умови?
 
-- Спершу мені вдалося отримати інформацію про те, що 14 лютого 2014 року державний Укрексімбанк заднім числом (з 1.01.2014) знизив ставку кредиту для АТ “АК Богдан Моторс” до 1,0%. Загальна сума кредиту за цими договорами становить 1 145 308 062,13 гривень і це при тому, що за 2014 рік Укрексімбанк показав збиток більш ніж 11 мільярдів гривень. Але це ще були тільки квіточки.
 
-- А що трапилось далі?
 
-- Важливий нюанс -- спершу ставку знизили лише  на півроку. А вже з 1 липня 2014 року, згідно з договорами, ставка по кредитах мала повернутися до рівня 16,25% річних. Однак вже у 2015-му, коли нова влада остаточно закріпилася біля керма країни, а власник корпорації “Богдан” Олег Свинарчук-Гладковський сів у крісло заступника секретаря РНБО, Укрексімбанк пішов далі. Він знизив за тими ж договорами ставку по кредитах для АТ “АК Богдан Моторс” взагалі до 0,1%!
 
-- Чи можна за таке неймовірне зниження державним банком ставки по кредитах притягнути когось до відповідальності? 
 
-- Погляньте, Укрексімбанк у результаті таких операцій -- вічно збитковий (в 2014-му -- збиток 11,25 мільярда гривень, в 2015-му -- 14,13 мільярда гривень, в 2016-му -- 1 мільярд гривень), постійно Держава за рахунок коштів платників податків змушена постійно цей банк докапіталізовувати (за останні 3 роки -- на 22 мільярди гривень). Але для друзів Президента створюється ось так схема. “Закон про банки й банківську діяльність” передбачає, що державні банки не можуть видавати кредити, дешевші від середньої ринкової ставки. Отже, може йтися про організацію через держбанк ухвалої схеми вимивання бюджетних грошей. 
 
Смію припустити, що за таких умов є два варіанти майбутнього для Олега Свинарчука-Гладковського. Або через ті свої схеми він змінить крісло в РНБО на тюремні нари, або завдяки таким схемам увійде до рейтингу найбагатших людей України. Увійде --  і, очевидно, поділиться зі своїм старшим партнером, який  поєднує бізнес із постом Президента.
 
Ірина КОВАЛЕНКО, Експрес
 

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

A

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter