ТЕХНОЛОГІЇ

Камерафони – смартфони з потужною камерою. Однак для того, щоб конкурувати на сучасному ринку, треба пропонувати продукцiю, яка за своїми характеристиками переважає прилади iнших фiрм.
Історія із залученням величезних інвестицій для Харківського авіазаводу від американської компанії отримала несподіване продовження.

Дивина: хоча вважаємося аграрною країною, харчів завозимо на мільярди доларів

12.08.2017 20:05
Дивина: хоча вважаємося аграрною країною, харчів завозимо на мільярди доларів
Тільки уявіть собі: за перше півріччя з-за кордону в Україну ввезено агропродукції на 2,13 мільярда доларів! Такі дані наводить Держкомстат. Цікаво -- а що імпортуємо та звідки?
 
Про це розповідає Дарія Гриценко, експерт аграрних ринків Українського клубу аграрного бізнесу, та Микола Пугачов,
заступник директора Національного наукового центру "Інститут аграрної економіки".
 
-- Які харчі Україна закуповує за кордоном і чому?
 
Д. Гриценко: -- До трійки основних продуктів, які завозимо з інших країн, входить насіння соняшнику, морожена, а також свіжа або охолоджена риба і тютюнова сировина. Активно імпортуємо пальмову олію і фрукти, зокрема банани й цитрусові, концентрати кави, чаю та замінники кави.
 
М. Пугачов: -- Приміром, за перше півріччя за кордоном закупили насіння олійних (переважно соняшнику) на 217 млн дол., риби, ракоподібних і молюсків (переважно мороженої риби) -- на 205 млн дол., плодів та горіхів -- на 204 млн дол., тютюну та виробів з
нього -- на 172 млн дол. Різні харчові продукти, у тому числі концентрати чаю та кави, імпортували на суму 162 млн дол. Ці позиції разом становлять 45% у загальній вартості агропродовольчого імпорту. Крім того, значною є вартість поставок насіння кукурудзи (93 млн дол.) та пальмової олії (75 млн дол.).
 
Усю цю продукцію імпортуємо, бо її або не виробляють у нас (екзотичні фрукти, морська риба, кава, чай, пальмова олія), або використовують для конкретних потреб, наприклад, високоякісне насіння кукурудзи і соняшнику агрохолдинги завозять для сівби.
 
-- Звідки імпортуємо більшу частину агропродукції?
 
М. Пугачов: -- Близько 45% імпорту припадає на країни ЄС (мова передусім  про Польщу, Німеччину і Францію). Ще 24% йде з Азії, 16% -- з Америки. Якщо детально, то майже 8% продукції АПК завозимо з Туреччини (здебільшого насіння соняшнику, цитрусові та помідори), Польщі (яблука і м'ясо птиці), Німеччини (екстракти кави та чаю, насіння, плоди для сівби), США (насіння соняшнику, морожена риба, тютюнова сировина) і Франції (насіння соняшнику, кукурудзи і продукти для годівлі тварин).
 
М. Пугачов: -- За перше півріччя, у ЄС ми купили агропродукції на 1 млрд 29 млн дол, у країн Азії -- на 443 млн дол., країн Латинської Америки -- на 176 млн дол., країн Африки -- на 107 млн дол.
 
-- Чи зростатимуть обсяги імпорту харчів? Які прогнози?
 
Д. Гриценко: -- Цілком можливо, цього року обсяги імпорту перевищать показники минулого року. За січень -- червень цього року імпорт на
1,2% перевищує імпорт продукції АПК першої половини 2016 року. Думаю, цей тренд збережеться.
 
М. Пугачов: -- Найбільшого зростання імпорту чекаємо з європейських країн, з якими вже другий рік маємо зону вільної торгівлі. Основне зменшення поставок ймовірне з країн СНД, адже діють двосторонні торговельні обмеження між Україною та Росією.
 
Леся ЯСИНЧУК, Експрес

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Y

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter