Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

5 червня 1819 року народився Джон Кауч Адамс - британський математик і астроном, відомий тим, що першим відкрив Нептун.
5 червня 1977 року в продажі з'явився перший персональний комп'ютер Apple II.

Дивина: хоча вважаємося аграрною країною, харчів завозимо на мільярди доларів

12.08.2017 20:05
Дивина: хоча вважаємося аграрною країною, харчів завозимо на мільярди доларів
Тільки уявіть собі: за перше півріччя з-за кордону в Україну ввезено агропродукції на 2,13 мільярда доларів! Такі дані наводить Держкомстат. Цікаво -- а що імпортуємо та звідки?
 
Про це розповідає Дарія Гриценко, експерт аграрних ринків Українського клубу аграрного бізнесу, та Микола Пугачов,
заступник директора Національного наукового центру "Інститут аграрної економіки".
 
-- Які харчі Україна закуповує за кордоном і чому?
 
Д. Гриценко: -- До трійки основних продуктів, які завозимо з інших країн, входить насіння соняшнику, морожена, а також свіжа або охолоджена риба і тютюнова сировина. Активно імпортуємо пальмову олію і фрукти, зокрема банани й цитрусові, концентрати кави, чаю та замінники кави.
 
М. Пугачов: -- Приміром, за перше півріччя за кордоном закупили насіння олійних (переважно соняшнику) на 217 млн дол., риби, ракоподібних і молюсків (переважно мороженої риби) -- на 205 млн дол., плодів та горіхів -- на 204 млн дол., тютюну та виробів з
нього -- на 172 млн дол. Різні харчові продукти, у тому числі концентрати чаю та кави, імпортували на суму 162 млн дол. Ці позиції разом становлять 45% у загальній вартості агропродовольчого імпорту. Крім того, значною є вартість поставок насіння кукурудзи (93 млн дол.) та пальмової олії (75 млн дол.).
 
Усю цю продукцію імпортуємо, бо її або не виробляють у нас (екзотичні фрукти, морська риба, кава, чай, пальмова олія), або використовують для конкретних потреб, наприклад, високоякісне насіння кукурудзи і соняшнику агрохолдинги завозять для сівби.
 
-- Звідки імпортуємо більшу частину агропродукції?
 
М. Пугачов: -- Близько 45% імпорту припадає на країни ЄС (мова передусім  про Польщу, Німеччину і Францію). Ще 24% йде з Азії, 16% -- з Америки. Якщо детально, то майже 8% продукції АПК завозимо з Туреччини (здебільшого насіння соняшнику, цитрусові та помідори), Польщі (яблука і м'ясо птиці), Німеччини (екстракти кави та чаю, насіння, плоди для сівби), США (насіння соняшнику, морожена риба, тютюнова сировина) і Франції (насіння соняшнику, кукурудзи і продукти для годівлі тварин).
 
М. Пугачов: -- За перше півріччя, у ЄС ми купили агропродукції на 1 млрд 29 млн дол, у країн Азії -- на 443 млн дол., країн Латинської Америки -- на 176 млн дол., країн Африки -- на 107 млн дол.
 
-- Чи зростатимуть обсяги імпорту харчів? Які прогнози?
 
Д. Гриценко: -- Цілком можливо, цього року обсяги імпорту перевищать показники минулого року. За січень -- червень цього року імпорт на
1,2% перевищує імпорт продукції АПК першої половини 2016 року. Думаю, цей тренд збережеться.
 
М. Пугачов: -- Найбільшого зростання імпорту чекаємо з європейських країн, з якими вже другий рік маємо зону вільної торгівлі. Основне зменшення поставок ймовірне з країн СНД, адже діють двосторонні торговельні обмеження між Україною та Росією.
 
Леся ЯСИНЧУК, Експрес

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Y

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter