Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Лiдер нового поколiння iнтернету lifecell став першим оператором, що зробив швидкiсний зв'язок 4.5G реальнiстю, запустивши його одночасно 30 березня 2018 року в найбiльшiй кiлькостi обл
Реалізація бодай частини планів та амбітних цілей Маска здатна здійснити технологічну революцію у світіУ середньому кожен мешканець американського Л

Китай вперше в світі передав дані з квантового супутника на Землю

12.08.2017 17:53

sputnik

Китайський супутник «Мо-Цзи» вперше в світі успішно передав дані на Землю, використовуючи квантову криптографію, яка теоретично виключає можливість злому.

До квантового супутника «Мо-Цзи» прикута увага вчених з усього світу. Рік тому китайці вперше в світі вивели на орбіту апарат такого типу. 16 серпня ракета «Великий похід 2Д» з апаратом на борту стартувала з космодрому Цзюцюань на півночі Китаю. Вже 19 серпня 2016 року китайська фахівці отримали перші дані. Наземна станція управління прийняла 202 мегабайти інформації в хорошій якості, після чого вчені почали її обробку.

Апарат ввели в експлуатацію 18 січня 2017 року, після того, як він успішно пройшов серію тестів. Випробування містили перевірку працездатності супутникової платформи, тест під навантаженням і перевірку різних каналів зв'язку космічного апарату з наземними комплексами. «Мо-цзи» планували ввести в експлуатацію ще раніше, в листопаді 2016- го, але потім ці терміни перенесли.

Тепер «Мо-Цзи» вперше в світі передав на Землю дані за допомогою квантової криптографії. Згідно з інформацією, наданою агентством «Сіньхуа», сигнал направили на спостережну станцію Сінлун, розташовану в гірському пасмі Яньшань, що в північному Китаї. Також сигнал з супутника був спрямований на станцію Наньшань в північно-західній частині КНР. На момент передачі даних відстань між апаратом «Мо-Цзи» і Землею варіювалося від 645 до 1200 км. Фахівці відзначають, що передача даних за допомогою волоконно-оптичного кабелю на такій відстані зайняла би в рази більше часу.

Вікно для проведення експерименту відкрилося на 10 хвилин під час прольоту супутника над територією КНР. За цей час можлива генерація і передача на станцію 300 кбіт інформації, яку не можна прочитати сторонньому спостерігачеві.

Маса супутника «Мо-Цзи» становить 600 кг. Загальна його вартість, за оцінками експертів - близько 100 млн доларів США. В цей момент апарат перебуває на сонячно-синхронній орбіті.

Якщо проводити аналогію зі звичайними методами передачі даних, квантові мережі мають одну незаперечну перевагу: вони захищені від стороннього зчитування. Останнє досягається за допомогою т. зв. принципу невизначеності Гейзенберга. Будь-хто сторонній може спробувати зламати квантовий канал, але в цьому випадку передана інформація буде просто знищена. Китайські вчені вважають, що супутник «Мо-Цзи» дозволить Піднебесній побудувати комунікаційну мережу, невразливу для будь-яких хакерів. Це можна буде зробити приблизно до 2030 року.

 

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

A

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter