Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Лiдер нового поколiння iнтернету lifecell став першим оператором, що зробив швидкiсний зв'язок 4.5G реальнiстю, запустивши його одночасно 30 березня 2018 року в найбiльшiй кiлькостi обл
Реалізація бодай частини планів та амбітних цілей Маска здатна здійснити технологічну революцію у світіУ середньому кожен мешканець американського Л

У цьому місці допомагають полегшити життя важкохворим дітям та навчають батьків правильно їх доглядати

12.08.2017 18:36
У цьому місці допомагають полегшити життя важкохворим дітям та навчають батьків правильно їх доглядати
Для них кожен прожитий день -- як подарунок. Вони радіють кожному сходу сонця і сподіваються, що наступного ранку знову його побачать...
 
Уже чотири роки у місті Надвірній, що на Івано-Франківщині, діє єдине в Україні паліативне відділення для важкохворих. Тут перебувають діти із вродженими вадами розвитку та неврологічними хворобами. 
 
...На дверях кожної кімнати -- ім’я. Тут -- Роман. Чую дитячий плач. Мама Ольга саме вкладає малюка у спеціальне крісло. Хлопчикові два з половиною роки. У нього -- синдром Франческетті. Малюк не може самостійно ні пересуватись, ні їсти. Дихає через трубочку, а чує лише завдяки слуховому апаратові.
 
"Коли синочок вдома, нам допомагає бабуся, -- розповідає мати Ольга. -- Лише на обстеження Романа потрібно 17 тисяч гривень. Постійно треба купувати фільтри, катетери для відсмоктування мокрот, десятки на день. Та хіба ж це нам важливо? Головне -- аби жив..."
 
Роман прибув у госпіс декілька днів тому. Він не може говорити, а тут з ним попрацюють логопеди. Для нього, як і для інших вихованців закладу, склали індивідуальну програму та режим. Через кожні три години він їсть, відвідує масажі, бавиться. Мати ж має можливість навчитись, як правильно доглядати Романа вдома.
 
Йдемо до іншої кімнати. Світловолоса дівчинка Ілона живе тут без мами. У неї -- дитячий церебральний параліч, та вона ні хвилини не
сидить на місці. Ілоні -- 12 років. Вона має проблеми з мовленням. Попри все, дуже товариська, а з обличчя не сходить усмішка.
 
У госпісі є двомісні та одномісні кімнати. У кожній -- телевізор, столик, канапа. Ванна кімната обладнана спеціальними поручнями. Можна
скористатись візком, якщо дитина не може самостійно рухатись.
 
"Батьки можуть заночувати у кімнаті з дитиною. Бо ж якщо малюк не може без допомоги батьків ні їсти, ні ходити, вони не наважуються залишати його. Хоч у хоспісі є і діти, яких доглядають тільки працівники закладу", -- зазначає Світлана Рітмаєр, лікар паліативного відділення.
 
Кімната на другому поверсі обставлена ігровими тунелями, де діти мають змогу тренувати м’язи рук та ніг. Навколо -- багато іграшок. 
 
Усміхнений п’ятирічний Михайло намагається привернути нашу увагу та показати своє нове вбрання. Його діагноз -- синдром Дауна.
 
"Спочатку Михайло не міг ходити, не вмів розмовляти. Тепер він бавиться, дуже контактний. У госпісі хлопчик лікується три роки", -- розповідає Марія Хміль, виконувач обов’язків головного лікаря паліативного відділення.
 
Максимальний разовий термін перебування у госпісі -- два тижні. Для цього батьки збирають потрібні документи, зокрема, направлення до паліативного відділення. Скористатися допомогою закладу впродовж року можна чотири рази, тобто загальний термін перебування може сягати двох місяців.
 
"Госпіс розраховано на 15 дітей, але тут тут лише восьмеро, -- розповідає Марія Хміль. -- Вихованці закладу -- діти віком до 18 років з
вираженою поліорганною недостатністю, які вимагають спеціального догляду і лікування, діти, які мають дитячий церебральний параліч, діти з органічним ураженням центральної нервової системи та порушеннями психіки, з прогресуючими спадково-дегенеративними хворобами нервової системи. Перебування у закладі -- безплатне. Поки що маємо можливість приймати важкохворих лише з Івано-Франківської області".
 
Всього у паліативному відділенні працюють п’ять спеціалістів -- медсестра, санітарка, логопед, масажист та інструктор.
 
...Посередині кімнати бачу дівчинку в рожевому платті. Це Марічка. Їй лише чотири роки. Вона має порушення мови та функцій руху.
 
"Удома донька відмовляється виконувати мовні вправи. А в госпісі охоче з логопедом працює, -- розповідає мати дівчинки. -- Сюди приїхали
вперше. Уже другий тиждень тут, Марічка в захваті від закладу".
 
Катерина ЛІСКОВСЬКА, Експрес
 

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Y

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter