Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Хоча молодь дедалі більше обирає Instagram, загалом йому все ще далеко до Facebook, пише
Команда американських дослідників навчила штучний інтелект розпізнавати фото, які були модифіковані в графічних редакторах.

Науковці з'ясували якими були доісторичні велетні

31.07.2017 23:55
Науковці з'ясували якими були доісторичні велетні

Тиранозаври (ящіри-тирани) - найбільші, з досліджених науковцями, представники сімейства динозаврів, мають репутацію таких собі термінаторів минулого. Вони панували на Землі приблизно 67 - 65,5 мільйона років тому. Науковці невтомно шукають нові дані про цих велетнів.

За даними комп'ютерного моделювання, що його здійснила група професора Вільяма Селлерса з Манчестерського університету, тиранозаври не були такими вправними, якими їх уявляли раніше. Розмір і вага не дозволяли гігантові пересуватися зі швидкістю понад 20 кілометрів на годину. Відповідно, менші, але спритніші хижаки могли відібрати в нього здобич.

"Вченими загалом ідентифіковано понад 30 скелетів тиранозаврів, деякі з них збереглися повністю. Кількість і якість матеріалу дозволяють антропологам глибоко вивчати особливість життя цих доісторичних істот, - сказав Валерій Макаренко, зоолог. - Це, безумовно, був надхижак. Проте велетень вагою до семи тонн і заввишки до чотирьох метрів, як тепер досліджено, харчувався переважно мертвеччиною. Адже його потенційні жертви гадрозаври й цератопси мали перевагу - вони швидше бігали.

Звісно, тиранозаври за можливості полювали й на живих тварин, але, щоб втамувати голод, гігантам довелося б полювати щосекунди.  Ймовірно, що саме незграбність цих страхітливих велетнів із часом і спричинила їхнє вимирання."

Ірина КОНТОРСЬКИХ, Експрес

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Y

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter