ТЕХНОЛОГІЇ

Камерафони – смартфони з потужною камерою. Однак для того, щоб конкурувати на сучасному ринку, треба пропонувати продукцiю, яка за своїми характеристиками переважає прилади iнших фiрм.
Історія із залученням величезних інвестицій для Харківського авіазаводу від американської компанії отримала несподіване продовження.

Науковці з'ясували якими були доісторичні велетні

31.07.2017 23:55
Науковці з'ясували якими були доісторичні велетні

Тиранозаври (ящіри-тирани) - найбільші, з досліджених науковцями, представники сімейства динозаврів, мають репутацію таких собі термінаторів минулого. Вони панували на Землі приблизно 67 - 65,5 мільйона років тому. Науковці невтомно шукають нові дані про цих велетнів.

За даними комп'ютерного моделювання, що його здійснила група професора Вільяма Селлерса з Манчестерського університету, тиранозаври не були такими вправними, якими їх уявляли раніше. Розмір і вага не дозволяли гігантові пересуватися зі швидкістю понад 20 кілометрів на годину. Відповідно, менші, але спритніші хижаки могли відібрати в нього здобич.

"Вченими загалом ідентифіковано понад 30 скелетів тиранозаврів, деякі з них збереглися повністю. Кількість і якість матеріалу дозволяють антропологам глибоко вивчати особливість життя цих доісторичних істот, - сказав Валерій Макаренко, зоолог. - Це, безумовно, був надхижак. Проте велетень вагою до семи тонн і заввишки до чотирьох метрів, як тепер досліджено, харчувався переважно мертвеччиною. Адже його потенційні жертви гадрозаври й цератопси мали перевагу - вони швидше бігали.

Звісно, тиранозаври за можливості полювали й на живих тварин, але, щоб втамувати голод, гігантам довелося б полювати щосекунди.  Ймовірно, що саме незграбність цих страхітливих велетнів із часом і спричинила їхнє вимирання."

Ірина КОНТОРСЬКИХ, Експрес

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Y

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter