ТЕХНОЛОГІЇ

Раніше здавалося, що таке можуть собі дозволити тільки власники розкішних багатомільйонних вілл. Сьогодні ж усе набагато доступніше.
Вірус "Bad rabbit", що цього тижня атакував сайти Міністерства інфраструктури, київського метрополітену та аеропорту Одеси, заблокувавши їхню роботу, також використовував при підборі па

Новим санкціям США проти Росії бути!

30.07.2017 12:10
Новим санкціям США проти Росії бути!
У Конгресі США вирішили, як ще більше покарати Кремль. Однак, виявляється, ЄС... проти.
 
Чергові американські санкції щодо Росії вдарять по фінансовому і нафтогазовому секторах економіки. Причому президент Сполучених
Штатів не зможе знімати обмежувальні заходи без схвалення Конгресу.
 
Текст законопроекту, який передбачає нові санкції щодо Москви, а також Тегерану, оприлюднено на сайті Конгресу і вже у вівторок буде проголосований. Згідно з документом, Америка і надалі виступатиме проти будівництва газогону "Північний потік -- 2". На думку американських законодавців, цей проект "шкодить енергетичній безпеці Євросоюзу, розвитку газового ринку в Центральній і Східній Європі та реформам України у сфері енергетики".
 
Законопроект передбачає різні банківські обмеження щодо кредитів для росіян (без грошей Заходу вони не потягнуть своїх "наполеонівських" проектів), а також санкції для осіб, котрі вирішили б вкласти у будівництво московських експортних трубопроводів свої мільйони чи бодай захотіли надавати таким проектам усілякі послуги, технології і т.д.
 
А ще передбачено законодавчо закріпити санкції щодо Москви, які запровадив Барак Обама, і обмежено право теперішнього президента
США пом'якшувати чи знімати санкції з тої-таки Росії чи не менш агресивно налаштованого Ірану.
 
Цей документ викликав негайну та дуже гостру реакцію Єврокомісії. "Ми розуміємо, що законопроект щодо санкцій стосовно Росії й Ірану продиктований насамперед внутрішніми міркуваннями", -- цитує заяву Єврокомісії агентство Рейтер. -- Ми стурбовані тим, що заходи, які обговорювали в Конгресі США, можуть мати непередбачуваний вплив не тільки на G7 і трансатлантичне партнерство, а й на європейські інтереси в галузі економічної та енергетичної безпеки".
 
“Цей пакет санкцій бляче б’є по інтересах європейських компаній, які націлилися серйозно заробити на спорудженні такого мегапроекту, як газопровід через Балтику до Німеччини з подальшим транспортуванням палива по континенту, -- коментує новину політолог Михайло Басараб. -- Захід донедавна уникав санкцій, які б стосувалися саме експорту російських вуглеводнів. Ми розуміємо, яке потужне європейське енергетичне лобі, що живиться з проектів постачання російських енергоносіїв до Європи. Насамперед це стосується ФРН. 
 
Крім того, і збудований раніше газогін “Північний потік” і запланований тепер до будівництва “Північний потік -- 2” є не тільки комерційним, а геополітичним проектом Росії та Німеччини з посилення впливу цих двох держав на Європу. Нам, звісно, подальше зміцнення такого тандему нічого доброго в перспективі не дало б".
 
“Чому збереження українського газового потенціалу мало б насправді бути важливим для Європи? -- каже Наталія Кацер-Бучковська, голова підкомітету комітету Верховної Ради з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки. -- Незважаючи на проблеми безпеки в регіоні, Україна виступає надійним партнером щодо транспортування газу, маючи одну з найпотужніших газотранспортних систем у світі загальною довжиною 38 600 кілометрів. 
 
Ми активно ведемо діалог з Литвою, Латвією, Словаччиною, Чехією, Угорщиною та Польщею щодо організації Східноєвропейського
газового хабу. Лежачи у географічному центрі Європи, на перехресті транспортування енергоносіїв Схід -- Захід, маючи найбільшу  ГТС та 12 газових сховищ, Україна ідеально підходить для ролі провідного газового транзитера. Тож в інтересах Європи, навпаки, посилювати Україну в цій ролі".
 
Андрій ГАНУС, Експрес

 

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Y

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter