Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

5 червня 1819 року народився Джон Кауч Адамс - британський математик і астроном, відомий тим, що першим відкрив Нептун.
5 червня 1977 року в продажі з'явився перший персональний комп'ютер Apple II.

Новим санкціям США проти Росії бути!

30.07.2017 12:10
Новим санкціям США проти Росії бути!
У Конгресі США вирішили, як ще більше покарати Кремль. Однак, виявляється, ЄС... проти.
 
Чергові американські санкції щодо Росії вдарять по фінансовому і нафтогазовому секторах економіки. Причому президент Сполучених
Штатів не зможе знімати обмежувальні заходи без схвалення Конгресу.
 
Текст законопроекту, який передбачає нові санкції щодо Москви, а також Тегерану, оприлюднено на сайті Конгресу і вже у вівторок буде проголосований. Згідно з документом, Америка і надалі виступатиме проти будівництва газогону "Північний потік -- 2". На думку американських законодавців, цей проект "шкодить енергетичній безпеці Євросоюзу, розвитку газового ринку в Центральній і Східній Європі та реформам України у сфері енергетики".
 
Законопроект передбачає різні банківські обмеження щодо кредитів для росіян (без грошей Заходу вони не потягнуть своїх "наполеонівських" проектів), а також санкції для осіб, котрі вирішили б вкласти у будівництво московських експортних трубопроводів свої мільйони чи бодай захотіли надавати таким проектам усілякі послуги, технології і т.д.
 
А ще передбачено законодавчо закріпити санкції щодо Москви, які запровадив Барак Обама, і обмежено право теперішнього президента
США пом'якшувати чи знімати санкції з тої-таки Росії чи не менш агресивно налаштованого Ірану.
 
Цей документ викликав негайну та дуже гостру реакцію Єврокомісії. "Ми розуміємо, що законопроект щодо санкцій стосовно Росії й Ірану продиктований насамперед внутрішніми міркуваннями", -- цитує заяву Єврокомісії агентство Рейтер. -- Ми стурбовані тим, що заходи, які обговорювали в Конгресі США, можуть мати непередбачуваний вплив не тільки на G7 і трансатлантичне партнерство, а й на європейські інтереси в галузі економічної та енергетичної безпеки".
 
“Цей пакет санкцій бляче б’є по інтересах європейських компаній, які націлилися серйозно заробити на спорудженні такого мегапроекту, як газопровід через Балтику до Німеччини з подальшим транспортуванням палива по континенту, -- коментує новину політолог Михайло Басараб. -- Захід донедавна уникав санкцій, які б стосувалися саме експорту російських вуглеводнів. Ми розуміємо, яке потужне європейське енергетичне лобі, що живиться з проектів постачання російських енергоносіїв до Європи. Насамперед це стосується ФРН. 
 
Крім того, і збудований раніше газогін “Північний потік” і запланований тепер до будівництва “Північний потік -- 2” є не тільки комерційним, а геополітичним проектом Росії та Німеччини з посилення впливу цих двох держав на Європу. Нам, звісно, подальше зміцнення такого тандему нічого доброго в перспективі не дало б".
 
“Чому збереження українського газового потенціалу мало б насправді бути важливим для Європи? -- каже Наталія Кацер-Бучковська, голова підкомітету комітету Верховної Ради з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки. -- Незважаючи на проблеми безпеки в регіоні, Україна виступає надійним партнером щодо транспортування газу, маючи одну з найпотужніших газотранспортних систем у світі загальною довжиною 38 600 кілометрів. 
 
Ми активно ведемо діалог з Литвою, Латвією, Словаччиною, Чехією, Угорщиною та Польщею щодо організації Східноєвропейського
газового хабу. Лежачи у географічному центрі Європи, на перехресті транспортування енергоносіїв Схід -- Захід, маючи найбільшу  ГТС та 12 газових сховищ, Україна ідеально підходить для ролі провідного газового транзитера. Тож в інтересах Європи, навпаки, посилювати Україну в цій ролі".
 
Андрій ГАНУС, Експрес

 

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Y

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter