ТЕХНОЛОГІЇ

Раніше здавалося, що таке можуть собі дозволити тільки власники розкішних багатомільйонних вілл. Сьогодні ж усе набагато доступніше.
Вірус "Bad rabbit", що цього тижня атакував сайти Міністерства інфраструктури, київського метрополітену та аеропорту Одеси, заблокувавши їхню роботу, також використовував при підборі па

Зоологи розвінчали стереотип про одну з найтупіших тварин

18.07.2017 00:01
Зоологи розвінчали стереотип про одну з найтупіших тварин
Побутує думка, що вівці - найбільш покірні, беззахисні створіння. Насправді, дослідили вчені, у цих ссавців добра пам'ять і розвинені когнітивні здібності - наприклад, вміння сприймати інформацію і переробляти її. Такого висновку дійшли, зокрема, дослідники з університету Каліфорнії, пише Експрес.
 
За даними керівника наукової групи зоолога Кіта Кендрика, вівці можуть запам'ятовувати й потім упізнавати щонайменше 50 людських облич упродовж наступних двох років. Ба більше: вівці навіть демонструють ознаки впізнавання деяких людей за їхньою фотографією!
 
"Раніше було помічено, що в овець - непрості стосунки всередині стада. Вони допомагають одне одному в складних ситуаціях, заступаються за слабких і навіть виступають спільно проти ворогів, -каже Андрій Безродний, зоопсихолог. - Ці тварини були одомашнені ще до нашої ери. 
 
Людей приваблювали густа шерсть, м'ясо й калорійне овече молоко. Згодом вівчарі стали помічати, що стосунки в овечому стаді емоційно забарвлені. Особливо це проявляється у поведінці овець і дитинчат.
 
Етологи - фахівці з поведінки тварин - дослідили, що вівці здатні переживати цілий спектр емоцій: від страху до гніву, від відчаю до щастя. Крім того, є такий факт: вівці мають чудовий периферичний зір, у них горизонтальні зіниці, що дозволяють бачити навіть те, що відбувається за спиною. Тож помилково вважати овець безпорадними".
 
Ірина КОНТОРСЬКИХ
 

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

S

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter