Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Лiдер нового поколiння iнтернету lifecell став першим оператором, що зробив швидкiсний зв'язок 4.5G реальнiстю, запустивши його одночасно 30 березня 2018 року в найбiльшiй кiлькостi обл
Реалізація бодай частини планів та амбітних цілей Маска здатна здійснити технологічну революцію у світіУ середньому кожен мешканець американського Л

Зоологи розвінчали стереотип про одну з найтупіших тварин

18.07.2017 00:01
Зоологи розвінчали стереотип про одну з найтупіших тварин
Побутує думка, що вівці - найбільш покірні, беззахисні створіння. Насправді, дослідили вчені, у цих ссавців добра пам'ять і розвинені когнітивні здібності - наприклад, вміння сприймати інформацію і переробляти її. Такого висновку дійшли, зокрема, дослідники з університету Каліфорнії, пише Експрес.
 
За даними керівника наукової групи зоолога Кіта Кендрика, вівці можуть запам'ятовувати й потім упізнавати щонайменше 50 людських облич упродовж наступних двох років. Ба більше: вівці навіть демонструють ознаки впізнавання деяких людей за їхньою фотографією!
 
"Раніше було помічено, що в овець - непрості стосунки всередині стада. Вони допомагають одне одному в складних ситуаціях, заступаються за слабких і навіть виступають спільно проти ворогів, -каже Андрій Безродний, зоопсихолог. - Ці тварини були одомашнені ще до нашої ери. 
 
Людей приваблювали густа шерсть, м'ясо й калорійне овече молоко. Згодом вівчарі стали помічати, що стосунки в овечому стаді емоційно забарвлені. Особливо це проявляється у поведінці овець і дитинчат.
 
Етологи - фахівці з поведінки тварин - дослідили, що вівці здатні переживати цілий спектр емоцій: від страху до гніву, від відчаю до щастя. Крім того, є такий факт: вівці мають чудовий периферичний зір, у них горизонтальні зіниці, що дозволяють бачити навіть те, що відбувається за спиною. Тож помилково вважати овець безпорадними".
 
Ірина КОНТОРСЬКИХ
 

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

S

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter