Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Хоча молодь дедалі більше обирає Instagram, загалом йому все ще далеко до Facebook, пише
Команда американських дослідників навчила штучний інтелект розпізнавати фото, які були модифіковані в графічних редакторах.

Чим шкідливі електронні цигарки

17.07.2017 09:33
Хіміки пояснили шкоду вейпінга
 
Під час куріння електронних сигарет виділяються токсичні речовини, з'ясували хіміки з Національної лабораторії імені Лоуренса, пише Lenta.Ru.
 
Фахівці провели дослідження, в ході якого з'ясувалося, що термічний розклад пропіленгліколя і гліцерину, що містяться в складі рідини для заправки сигарети, призводить до вивільнення акролеїну і формальдегіду, які мають токсичні властивості.
 
Акролеїн подразнює слизові оболонки очей і дихальних шляхів, викликає сльозотечу, а також проявляє мутагенні властивості. Формальдегід, крім перерахованих властивостей, впливає на центральну нервову систему.
 
Дослідники вивчили три типи рідини у двох різних атомайзерах (випаровувальних пристроях). Один із випарників був компонентом дешевої електронної сигарети з однією нагрівальною спіраллю, а інший мав дві спіралі.
 
Вчені використовували газо-рідинну хроматографію, щоб визначити хімічний склад парів, що випускаються під час затяжок тривалістю п'ять секунд з інтервалом між ними 30 секунд.
 
Виявилося, що при першому затягуванні і через 10 хвилин після включення сигарети концентрації побічних речовин змінювалися. Їх кількість у димі поступово зросла в кілька разів, причому швидкість росту залежала від напруги батареї і вивільнюваного з'єднання.
 
Наприклад, при 3,8 вольт у перші п'ять затяжок випускалося по 0,46 мікрограмів акролеїну, однак після того, як пристрій нагрівся, цей показник виріс до 8,7 мікрограмів. У пристроях із подвійною спіраллю кількість викидуваного акролеїну значно знижувалася.
 
Напруга батареї і час експлуатації електронних сигарет також збільшували кількість токсичних речовин. Крім того, дослідники виявили, що в парі міститься 31 шкідлива хімічна сполука, в тому числі окис пропілену і гліцидолу, які є вірогідними канцерогенами.

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

o

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter