Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Лiдер нового поколiння iнтернету lifecell став першим оператором, що зробив швидкiсний зв'язок 4.5G реальнiстю, запустивши його одночасно 30 березня 2018 року в найбiльшiй кiлькостi обл
Реалізація бодай частини планів та амбітних цілей Маска здатна здійснити технологічну революцію у світіУ середньому кожен мешканець американського Л

Науковці нестандартно виміряли швидкість обертання чорної діри

16.07.2017 21:16
Новини науки - космос - чорна діра: Швидкість обертання чорної діри виміряли, простеживши за її обідом

Астрономи з Великобританії виміряли швидкість обертання надмасивної чорної діри, вирахувавши відстань між диском акреції та можливим центром об'єкту. Вчені спостерігали за чорною дірою в центрі галактики в сузір'ї Діви, віддаленої від нас на 500 мільйонів світлових років, пише Кореспондент.

"Ми знаємо, що надмасивні чорні діри в центрах галактик пов'язані з ними як із єдиним цілим, що вкрай дивно, враховуючи їх невеликі розміри. Це можна порівняти з тим, якби великий кругляк діаметром десять метрів міг помітно впливати на характер обертання Землі навколо своєї осі та її руху по орбіті. Розкриття цього взаємозв'язку проллє світло на те, як формуються галактики", - розповів Крістофер Дон з університету Дарема (Великобританія).

Науковці досягли високої точності вимірювань, простеживши за процесами в диску акреції - хмарі матерії з міжзоряного газу та останків з'їдених чорною дірою зірок.

Під час спостережень астрофізики помітили, що відстань між цим диском та чорною дірою буде залежати не лише від маси самого об'єкта, а й від швидкості його обертання.

Додаткове викривлення простору дозволяє обчислювати точну швидкість обертання діри: диск акреції здаватиметься нам ближче до її центру за високої швидкості обертання, і далі - за відносно низьких показників.

Нова методика підтвердила, що чорна діра обертається досить повільно, і дозволила вченим зменшити розкид у значенні її швидкості. Вчені планують випробувати її і на інших об'єктах, що дозволить їм зрозуміти, які чорні діри домінують у Всесвіті - зі швидкою чи повільною швидкістю обертання.

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

o

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter