Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

5 червня 1819 року народився Джон Кауч Адамс - британський математик і астроном, відомий тим, що першим відкрив Нептун.
5 червня 1977 року в продажі з'явився перший персональний комп'ютер Apple II.

Учені вивчають загублене місто у мексиканських джунглях

20.06.2017 09:40
Новини науки - Археологи знайшли загублене місто майя в Мексиці

Як повідомляє агентство Reuters, місто, площа якого становить близько 22 гектарів, розташоване на півострові Юкатан. Воно складається з 15 пірамід, найбільша з яких досягає у висоту 22 метрів. Крім того, дослідники виявили поряд з пірамідами майданчики для гри в м'яч і ринкові площі.

За оцінками археологів, в місті могли проживати від 30 тисяч до 40 тисяч осіб. Його розквіт імовірно припав на період з VII по X століття.

Місто повністю покрите джунглями. Дослідники зазначають, що вони не перші, хто в ньому побував за останні 20-30 років. Судячи із зрубаних дерев, до них місто вже відвідували дроворуби, однак, як видно, вони нікому не розповіли про свою знахідку.

Фахівці сподіваються, що ретельне вивчення знайденого міста допоможе встановити причини падіння цивілізації майя, зниклої близько тисячі років тому. Крім того, вони сподіваються, що тепер зможуть краще зрозуміти принципи взаємодії різних регіонів імперії майя.

Варто зазначити, що експедицію очолював професор Словенської академії наук і мистецтв Іван Спрайч. Дослідники заручилися згодою Національного інституту антропології та історії Мексики. Фінансували експедицію Національне географічне товариство (США) і дві європейські компанії, назви яких агентство не уточнює.

Можливе місцеперебування міста вони встановили, вивчаючи результати аерофотозйомки півострова. Для того, щоб перевірити свою гіпотезу, їм довелося три тижні прорубувати шлях через джунглі. У самому місті вони провели півтора місяці. На зворотному шляху вони перекрили прорубану стежку, щоб захистити знахідку від мародерів.

Наразі найбільшим з відомих міст майя є Ель-Мірадор, розташований у Гватемалі. Він складається з декількох сотень кам'яних споруд. Розквіт місто імовірно відчувало у другому столітті нашої ери, після чого почало поступово приходити в занепад. В Ель-Мірадорі розташована найбільша з побудованих цивілізацією майя піраміда, висота якої становить 72 метри.

Причини зникнення цивілізації майя, що проіснувала близько двох тисяч років, досі не з'ясовані. Починаючи з IX століття вони стали залишати побудовані ними кам'яні міста. Як пояснення цьому розглядаються, зокрема, версії виснаження ресурсів, зміни клімату або поразки у війні з іншою цивілізацією.

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

o

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter