Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Лiдер нового поколiння iнтернету lifecell став першим оператором, що зробив швидкiсний зв'язок 4.5G реальнiстю, запустивши його одночасно 30 березня 2018 року в найбiльшiй кiлькостi обл
Реалізація бодай частини планів та амбітних цілей Маска здатна здійснити технологічну революцію у світіУ середньому кожен мешканець американського Л

Набув чинності закон про скасування печаток на документах. За їх вимагання штрафуватимуть

19.06.2017 21:58
Набув чинності закон про скасування печаток на документах. За їх вимагання штрафуватимуть
19 червня в Україні набув чинності закон № 1982 VIII про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання печаток юридичними особами та фізичними особами-підприємцями.
 
Таким чином, для бізнесу скасовано обов'язкове використання печаток на документах, повідомляє НВ-Бізнес.
 
Зокрема, в Господарському кодексі прописується, що печатка не може бути обов'язковим реквізитом документа, який подається від імені суб'єкта господарювання органу державної влади.
 
Державним органам забороняється вимагати наявність печатки на документах.
 
Закон про скасування печаток в Україні виключив з ряду нормативних актів згадки про обов'язкове використання печатки. Тепер документи вважаються достовірними за умови підпису уповноваженої на це особи.
 
Крім того, вводиться адміністративна відповідальність за вимагання проставлення печатки на документі.
 
Така дія передбачає штраф від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1700 гривень).
 
Нагадаємо, що в березні 2017-го Верховна Рада України скасувала вимоги щодо обов'язкового використання печаток на документах.
 
14 квітня Президент України підписав закон, що передбачає скасування вимоги про обов'язкове використання печаток на документах.
 
Автори законопроекту пояснили в пояснювальній записці до документа, що три роки тому був впроваджений перехід від обов'язкового до добровільного використання печаток у бізнесі, що викликало багато плутанини. Не у всіх законодавчих актах замінили норму про обов'язковість використання печатки, а іноді прописували обов'язкове використання печатки, якщо вона є, а не в разі прийняття відповідного рішення підприємством.
 
Таким чином, підприємцям складно було зрозуміти, коли печатка потрібна, а коли - ні, і це не заважало чиновникам вимагати документи саме з відбитком печатки.
 
Нагадаємо, що Національний банк України заявляв, що опрацьовує проект змін до інструкції №492 про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах. Регулятор має намір внести зміни, що стосуються вимоги використання печатки клієнтами банків. Йдеться про необхідність скасування надання копії печатки банком, в якому клієнти-підприємці мають намір відкрити рахунок для подальшого обслуговування.
 

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

A

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter