Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Лiдер нового поколiння iнтернету lifecell став першим оператором, що зробив швидкiсний зв'язок 4.5G реальнiстю, запустивши його одночасно 30 березня 2018 року в найбiльшiй кiлькостi обл
Реалізація бодай частини планів та амбітних цілей Маска здатна здійснити технологічну революцію у світіУ середньому кожен мешканець американського Л

Не робіть з "сови" "жайворонка"

19.06.2017 18:40
Не робіть з "сови" "жайворонка"
Лікар звернулися до роботодавців з проханням зважати на біологічні ритми своїх працівників
 
Дослідники з Університету Сіднея провели велике дослідження і прийшли до висновку, що тим людям, які пізніше інших лягають спати, необхідно вставати також пізніше.
 
Відомо, що біоритми у людей працюють по-різному. Те саме стосується і продуктивності на роботі, яка падає у "сов", якщо вони змушені прокидатися, як "жайворонки". Саме тому вчені закликають роботодавців придивлятися до циркадних ритмів співробітників, щоб отримати більш продуктивного працівника.
 
"Загалом, подiл людей на "сов" та "жайворонкiв" вiдбувся досить недавно -- у 70-х роках минулого столiття, -- коментує Борис Скачко, лікар-реабілітолог. -- Тодi вченi остаточно довели, що кожна людина має свої власнi бiоритми, за яким i живе її органiзм, причому ким є людина -- "совою" чи "жайворонком" -- визначається у момент зачаття.
 
Хронотип людини (так по-науковому називається причетнiсть до того чи iншого типу) найчастiше проявляється у вiцi 6-7 рокiв. А саме в цей перiод дiти йдуть до школи, де всiм нав"язують однаковий режим. В результатi, дiтям-"совам" (до речi, їх є бiльшiсть) доводиться вчитися в той час, коли мозок ще спить. На жаль, у нас на такi "дрiбницi" не зважають... А на Заходi хронотип людини вже береться до уваги при прийомi на роботу. Й "совам" нема жодної потреби прокидатися рано-вранці".
 
Марина МОРОЗ, Експрес
 
 

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

I

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter