Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Лiдер нового поколiння iнтернету lifecell став першим оператором, що зробив швидкiсний зв'язок 4.5G реальнiстю, запустивши його одночасно 30 березня 2018 року в найбiльшiй кiлькостi обл
Реалізація бодай частини планів та амбітних цілей Маска здатна здійснити технологічну революцію у світіУ середньому кожен мешканець американського Л

У Європi масово набуває популярностi "бабусине заняття", яке називають новою йогою

19.06.2017 18:30
...Я заскочила в мiжмiський автобус i налаштувалася на пiвтори години їзди. Витягнула електронну книжку, щоб згаяти час. А моя сусiдка, молода жiнка, дiстала iз сумки нитки та спицi. I флегматично взялася виплiтати чи то светр, чи то шарф густого синього кольору...
 
Таку картину нинi можна побачити не лише в автобусах чи поїздах у багатьох європейських країнах. В'язати може i хлопець на лавi в парку, чекаючи свою кохану. В'яжуть не лише бабусi перед телевiзором -- для проведення часу за своїм хобi створюють спецiалiзованi клуби та навiть кафе.
 
А 10 червня всi шанувальники цього заняття вiдзначили Всесвiтнiй день в'язання на людях, вийшовши зi спицями, гачками та нитками в парки й на вулицi.
 
Ефективнiше, нiж дiєта
 
Плетiння упродовж 10 -- 15 хвилин пiсля довгого робочого дня допоможе розслабитися не гiрше, нiж сеанс медитацiї або йоги. У цьому переконують французи П'єр та Еммануель Бастуль, автори книжки "Трикотерапiя: в'язання -- це нова йога". Подружня пара нинi влаштовує спецiальнi "в'язальнi аперитиви" в Тулузi, щоб допомогти людям "вiдновити зв'язок iз реальним життям". Вони розробили 30 творчих шаблонiв, доступних для початкiвцiв, щоб навчитися мистецтва правильного дихання й розслаблення зi спицями в руках.
 
"Багаторазово повторюванi рiвномiрнi рухи створюють ефект  мантри, -- пояснює П'єр Бастуль. -- Науковi дослiдження пiдтверджують, що в'язання стимулює виробництво допамiну та серотонiну, гормонiв щастя, i зменшує рiвень кортизолу -- гормону стресу". Те, що в'язання допомагає тим, хто схильний до гiпертонiї та безсоння, довiв Герберт Бенсон, професор медицини Гарвардського унiверситету.
 
А ще, коли ввечерi руки чимось зайнятi, легше протистояти бажанню з'їсти перед телевiзором чогось смачненького. А це сприяє зменшенню ваги. Унiверситет Чикаго включив в'язання до десяти найбiльш ефективних способiв кинути курити.
 
"В'язання, крiм того, допомагає нам змiцнити вiру у свої сили: адже опанувати його може кожен, а всього за вечiр можна сплести цiлий шарф", -- каже спiвавтор книжки.
 
Зекономити не вдасться
 
Спочатку менi здавалося, що в такий спосiб європейцi  економлять -- усе ж модний плетений светр iз добротної вовни коштує в магазинах 60 -- 120 євро. Однак потiм я знайшла дуже гарний на розпродажi всього за 2,5 євро. А знайома нiмкеня взяла вiдразу два такi -- мовляв, розпущу на нитки й сама собi щось сплету. Вигiдно, адже стограмовий моток ниток такої якостi коштує у спецiалiзованому магазинi 10 -- 18 євро. А найдорожчi нитки — вовна вiкуньї -- обходиться у 9 тисяч євро за кiлограм!
 
"Колись люди в'язали, бо так було дешевше створити собi нове вбрання, -- каже професор iз Гамбурга Петер Вiпперман. -- Однак тепер усе навпаки: вони готовi вкладати чималi грошi у своє хобi. Їх цiкавить створення маленьких витворiв мистецтва -- речей, якi будуть викликати захоплення. Тому нiмцi в'яжуть не лише одяг, а й сумки, рiзноманiтнi аксесуари, оздоби для меблiв та iнтер'єру. I навiть для дерев, лiхтарних стовпiв, мостiв та лавочок у парках!"
 
"Нинi це заняття не для бабусь -- а культова рекреацiйна забава для молодi, -- каже жителька Берлiна Марiя Ламм. -- Навiть вiдомi актори Раян Гослiнг та Рассел Кроу в'яжуть. А моделi Кара Делевiнь та Кейт Мосс з'являються на публiцi у власноруч виплетених капелюшках чи блузках. Саморобнi речi тепер є символом статусу".
 
До слова, за рiк у Нiмеччинi продають пряжi та аксесуарiв для в'язання на 520 мiльйонiв євро. А на промисловiй виставцi товарiв для хенд-мейду "h + h cologne" свою продукцiю представляють чотири сотнi компанiй. Дуже багато наборiв призначено для дiтей вiд 5 до 11 рокiв.
 
У будь-якому мiнi-шопi з пресою на розкладцi можна знайти з десяток журналiв зi схемами для в'язання. Також видають спецiалiзованi колекцiйнi навчальнi курси з в'язання — з нитками i спицями в комплектi. Один примiрник "Stricken leicht gemacht" коштує вiд 1 до 4,99 євро. Та якщо ви захочете сплести ковдру за їхньою схемою, то це забере у вас майже два роки -- i весь комплект журналiв обiйдеться у 490 євро.
 
Плетуть усi
 
Загалом ворушать спицями й гачками близько 18 мiльйонiв нiмцiв! За даними опитування, 25% iз них -- у вiцi 14 -- 39 рокiв. А майже 44% -- це... чоловiки! Один з успiшних нiмецьких стартапiв, пов'язаних iз в'язанням, -- MyBoshi -- належить двом хлопцям, Томасу Єнiшу та Фелiксу Роланду. Вони ще студентами навчилися гачкувати кольоровi шапочки. I коли знайомi стали масово просити зв'язати їм такi ж, вирiшили створити сайт. Нинi там можна спланувати свiй унiкальний дизайн -- i отримати або схему для в'язання та нитки з гачками, або готову шапку, яку тобi вив'яжуть за 45 євро.
 
Iз шапки почалося захоплення в'язанням i для полiцейського Тiма Пiттелькова. Згодом iз напарником Карстеном Кремером вони стали продавати в'язанi речi через iнтернет, а грошi вiддавати у благодiйний фонд Weisser Ring, що допомагає жертвам злочинiв. Цiкаво, що допомагають їм у цьому... в'язнi тюрем iз Дюссельдорфа.
 
А норвезькi, шведськi, нiмецькi пенсiонери, що масово беруть участь у флеш-мобах iз плетiння пiнеток для сирiт iз бiдних країн чи шапочок для пiнгвiнiв Антарктиди, завдяки цьому почуваються потрiбними свiту. I, беручи до рук спицi, дiстають неабияке натхнення до життя!
 
Юлiя ПОСТОЮК, Експрес
 
 

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

I

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter