ТЕХНОЛОГІЇ

Камерафони – смартфони з потужною камерою. Однак для того, щоб конкурувати на сучасному ринку, треба пропонувати продукцiю, яка за своїми характеристиками переважає прилади iнших фiрм.
Історія із залученням величезних інвестицій для Харківського авіазаводу від американської компанії отримала несподіване продовження.

Яскраве світло допомагає при слабоумстві

19.06.2017 23:02
Яскраве світло допомагає при слабоумстві

Група вчених Голландської Королівської академії мистецтв і наук дійшла висновку, що яскраве світло здатне полегшити симптоми старечого слабоумства: занепокоєння, розладів сну та настрою, пише Кореспондент.

Учені провели дослідження 12 груп людей похилого віку в нідерландських будинках для старих, щоб з'ясувати вплив яскравого освітлення в денний час і/або доз мелатоніну на показники стану здоров'я, у тому числі на симптоми слабоумства.

В обстеженні брали участь 189 мешканців будинків для старих, середній вік яких склав 85,8 роки. У шести будинках для старих у кімнатах були вмонтовані освітлювальні прилади, які освітлювали приміщення з 9.00 до 18.00. Також одна із груп випробуваних щовечора  одержувала 2,5 міліграми мелатоніну або плацебо упродовж 15 місяців.

По завершенні експерименту вчені одержали дані, згідно з якими яскраве світло знижувало розлад розумової діяльності на 5%, а симптоми депресії - на 19%. При цьому мелатонін - речовина, що керує добовим ритмом організму, знижував час засипання на 19% і збільшував загальну тривалість сну на 6%, але несприятливо позначався на настрої та поведінці.

Хоча просте збільшення рівня освітленості в будинках для старих призводило до поліпшення розумових здібностей, а також настрою, поведінки та сну.

Тому вчені прийшли до висновку, що мелатонін здатен поліпшувати сон, але його довгострокове застосування в людей похилого віку може бути рекомендовано тільки в сполученні зі світлом, що зменшує його несприятливий вплив на настрій.

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

o

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter