ТЕХНОЛОГІЇ

Щодня сотні наших співвітчизників вирушають на роботу за кордон.
Камерафони – смартфони з потужною камерою. Однак для того, щоб конкурувати на сучасному ринку, треба пропонувати продукцiю, яка за своїми характеристиками переважає прилади iнших фiрм.

Тепер хворий може заздалегідь дізнатися, чи загрожує йому грип смертельними наслідками

19.06.2017 17:04
Тепер хворий може заздалегідь дізнатися, чи загрожує йому грип смертельними наслідками

Австралійські вчені винайшли тест, який може визначити, у якого пацієнта грип матиме смертельно небезпечні ускладнення, наприклад, пневмонію, пише Бі-Бі-Сі.

Це дозволить заздалегідь надавати людям необхідну допомогу і запобігати летальним випадкам, заявили у журналі European Respiratory Journal дослідники Уестмідського інституту медичних досліджень.

"Грип здатний вбити здорову людину у розквіті сил. Ніхто не може сказати, у кого з пацієнтів є високий ризик розвитку пневмонії та хто може померти", - цитує Sydney Morning Herald керівника дослідження доктора Бенджаміна Танга.

Новий тест не вимагає нового обладнання: треба лише одну краплю крові пацієнта і кілька годин на її вивчення. Результати точні на 91%.

Тест, який отримав назву High-risk Influenza Screen Test (HIST), може істотно полегшити життя під час епідемій, коли вчені не встигають розробити рятівні вакцини для нових штамів вірусу грипу.

"Тест придатний для будь-якої інфекції грипу, тому що працює з тим, як тіло реагує на вірус, а не з самим типом вірусу", - зауважує пан Танг.

Для того, щоб підготувати організм до боротьби із серйозною інфекцією, у кров хворого вводять біомаркер - ген IF127, його і можна виявити за допомогою HIST.

"Чим раніше ви почнете лікуватися, тим більше шансів вижити. Без якісної і своєчасної інтенсивної терапії ризик летального результату складає більше 50%", - розповідає пан Танг. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, щорічно сезонні епідемії грипу забирають життя 250-500 тисяч людей в усьому світі.

HIST вже запатентували в Австралії. У США, Європі і Китаї патент перебуває на розгляді.

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

o

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter