Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

5 червня 1819 року народився Джон Кауч Адамс - британський математик і астроном, відомий тим, що першим відкрив Нептун.
5 червня 1977 року в продажі з'явився перший персональний комп'ютер Apple II.

Гуманітаріям - все, технарям - "копійки"

18.06.2017 21:31
ковтунець
 
В Україні державні витрати на підготовку одного гуманітарія в 1,5 раза вищі витрат на підготовку інженера. Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на ZN.UA, про це заявив перший заступник міністра освіти Володимир Ковтунець на парламентських слуханнях "Медична освіта в Україні: погляд у майбутнє".

За його словами, подібна ситуація склалася і з іншими спеціальностями, включно з медициною.

"За видатками загального фонду бюджету у нас найбільше витрачається на підготовку гуманітаріїв, - сказав Ковтунець. - Витрати на одного гуманітарія в 1,5 раза вищі, ніж на інженера. Абсурд! Ми не брали медицину, але, думаю, з медициною ситуація майже аналогічна. Водночас, як у світі на підготовку фармацевта, ветеринара, медика витрачається вчетверо більше коштів, ніж на підготовку гуманітарія", - зазначив він.

Згідно з даними Міністерства охорони здоров'я, на підготовку одного студента-медика в Україні виділяється загалом лише 1186 доларів на рік, тоді як, наприклад, в Канаді - $ 23 тис., у США - $ 90 тис.  Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це у своїй статті для ZN.UA пише Оксана Онищенко.

Автор вказує, що фінансування медичної освіти неефективне: в неї закачується все більше коштів, водночас їх постійно не вистачає, і якість освіти залишається низькою.

"Якість навчання залежить не від фінансування галузі, а від фінансування кожного студента. І цей обсяг фінансування сьогодні є неприйнятно низьким", - зазначив у зв'язку з цим заступник міністра охорони здоров'я Олександр Лінчевський.

 

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

o

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter