Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

5 червня 1819 року народився Джон Кауч Адамс - британський математик і астроном, відомий тим, що першим відкрив Нептун.
5 червня 1977 року в продажі з'явився перший персональний комп'ютер Apple II.

Із відпочинку в горах можна привезти небезпечну для життя вірусну інфекцію

18.06.2017 20:35
Із відпочинку в горах можна привезти небезпечну для життя вірусну інфекцію

Про так звані геморагічні лихоманки, що супроводжуються високою температурою та крововиливами, ураженням внутрішніх органів, ми частіше чуємо з повідомлень про епідемії в екзотичних країнах. Однак не захищені від такої хвороби люди й в Україні, пише Експрес.

Якщо впродовж місяця після відпочинку в горах ви різко занедужали: підвищилася температура, з'явився біль голови, червона висипка на шкірі, очі налилися кров'ю, то це може бути симптом геморагічної гарячки. Природним осередком вірусу, що провокує це захворювання, є, зокрема, й українські Карпати, - наголошує лікар-епідеміолог Ольга Чудінова.

- Що відомо про цю недугу, як її лікують і як можна від неї захиститися?
 
- У Карпатських, Балканських горах постійно циркулюють хантавіруси, носіями яких є дрібні гризуни (головним чином миші). Тварини самі не хворіють, зате поширюють інфекцію. Вона потрапляє в організм людини під час вдихання пилу, вживання води з натуральних джерел чи купання в них, через мікротріщини на шкірі і з укусом кліщів. Проте людина не відразу відчуває, що заражена. Перші симптоми можуть з'явитися лише через три тижні.

Спершу це може нагадувати грип: різко підвищується температура (до 39"-- 40"С), надокучає біль у м'язах, червоніють очі. Між третім і десятим днем лихоманка вщухає, але хвороба, що для неї дуже характерно, не відступає. Вірус, потрапивши в організм, циркулює у крові, уражає стінки капілярів і дрібних вен, судини нирок.

- Чим небезпечна ця недуга?

- Якщо лікування не розпочати вчасно, то геморагічна лихоманка може ускладнитися нирковим синдромом. На певній стадії у хворого розвивається ураження нирок (нефрит), а згодом гостра ниркова недостатність, внутрішні крововиливи. А це вже критичний для життя стан.

- Хто найбільш вразливий перед хантавірусами? Чи передається хвороба від людини людині?

- У групі ризику - селяни, мисливці, туристи, зокрема й діти з таборів відпочинку. Хантавірус не передається від людини людині, але він може чигати у полі, де бігають гризуни, на березі озерця,
куди вони сходяться на водопій, у лісі, де полюють кліщі. Тож кожен, хто опинився на території активного природного вогнища хантавірусів (такі є у багатьох регіонах на планеті, зокрема й у
Східній, Північній та Західній Європі, на Кавказі й Азії), ризикує бути заатакованим інфекцією. Тому так необхідно дотримуватися засад профілактики: наприклад, вбирати захисний одяг, щоб уникнути контакту з кліщами й не травмуватися; ночуючи в наметах, обробляти їх проти кліщів; не пити із сумнівних джерел, не купатися там.

При геморагічній лихоманці надзвичайно важливо не зволікати зі зверненням до лікаря. Хоча специфічних препаратів, що знищували б саме хантавіруси, не існує, але ефективним є симптоматичне лікування, вітамінотерапія, методи, що застосовуються проти інтоксикації, крововиливів. Вони дають можливість вчасно зупинити прогресування хвороби, не допустити інфекційно-токсичного шоку й несумісного з життям ураження нирок.

Ірина КОНТОРСЬКИХ
 

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

o

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter