Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Лiдер нового поколiння iнтернету lifecell став першим оператором, що зробив швидкiсний зв'язок 4.5G реальнiстю, запустивши його одночасно 30 березня 2018 року в найбiльшiй кiлькостi обл
Реалізація бодай частини планів та амбітних цілей Маска здатна здійснити технологічну революцію у світіУ середньому кожен мешканець американського Л

На оновлення складу Верховного суду країни є чимало надій, однак вони можуть не справдитися

06.06.2017 17:09
На оновлення складу Верховного суду країни є чимало надій, однак вони можуть не справдитися

Майже 70% кандидатів до нового Верховного Суду вже пройшли співбесіди. 80% негативних висновків Громадської ради доброчесності знехтувані панелями Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. Насторожує й те, що майже 80% кандидатів -- судді, причому, 70% займали цю посаду протягом щонайменше останніх 10 років, розповідає Олександра Устинова, член правління Центру протидії корупції .

Вважаю, що закон, який передбачав реформу судової системи, з самого початку був обманом суспільства. Єдиний механізм, який мав виступати запобіжником від повторного набору сумнівних кандидатів --  Громадська рада доброчесності -- не має жодного впливу. Всі її рекомендації мають суто інформаційний характер і їх можуть не брати до уваги. Більшість кандидатів, до яких у неї є претензії, допускають до наступних етапів, йдеться в публікації газети Експрес.

Спершу були надії, що ніхто не голосуватиме за недоброчесних суддів, навіть якщо буде можливість знову повернути їх на посади. Однак це виявилося неправдою. Система сама себе не очищує. Насправді ті самі люди, які під час Майдану приймали неправомірні рішення, мають всі шанси зайняти посади у Верховному Суді, незважаючи на негативний висновок громадськості.

Одним із найяскравіших прикладів є голова ВС Ярослав Романюк, який отримав цю посаду за президентства Віктора Януковича незадовго до Майдану. У розпал Революції Гідності Романюк публічно підтримував диктаторські закони 16 січня. У той час, коли світова спільнота обурювалась цинізмом законів, якими вводилися обмеження прав і свобод громадян, Романюк провів 17 січня брифінг, на якому їх захищав.

Допустили до наступного етапу й голову Ради суддів України та суддю ВСУ Валентину Симоненко, яка заявляла про те, що подання суддями електронних декларацій створює загрозу для незалежності судової системи.

Має шанси отримати високу посаду й голова Окружного адмінсуду Києва Павло Вовк. Свого часу він був помічником народного депутата, екс-голови ЦВК та куратора суддівської системи часів Януковича Сергія Ківалова. Але Вовк встиг домовитися і з командою Порошенка. Так, в травні 2016 року журналісти зафіксували його зустріч з нардепом від БПП Олександром Грановським, якого називають "куратором" від Банкової у прокуратурі та судах. Загалом, список сумнівних осіб, яких Вища кваліфікаційна комісія суддів визнала достойними кандидатами, доволі довгий.

Рішення ВККС не остаточне. Ще його має затвердити Вища рада правосуддя. Але на неї мало надій. Там також сидять люди, яких призначали за недостатньо прозорими процедурами. Останнє ж слово буде за Президентом Петром Порошенком. Якщо він своїм підписом допустить до нового Верхового Суду людей, які під час Майдану приймали неправомірні рішення й не можуть пояснити походження своїх статків, то тим самим покаже, що їх просували за його мовчазної згоди й ніхто навіть не збирався очищувати цю систему. Хоча поки що прогнозувати рішення глави держави не беруся. Можу лише сказати, що його відмова схвалити результати сумнівного конкурсу є єдиною можливістю не допустити знову до посад скомпрометованих слуг Феміди.

Чи у випадку, якщо Порошенко схвалить відбір, 20% нових людей у ВС зможуть суттєво змінити ситуацію? На перший погляд, п'ята частина чесних слуг Феміди -- це краще, ніж нічого. Однак дуже часто рішення головного суду країни є колегіальними, отож, щоб мати реальний вплив на них, потрібна принаймні половина голосів.

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter