Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Лiдер нового поколiння iнтернету lifecell став першим оператором, що зробив швидкiсний зв'язок 4.5G реальнiстю, запустивши його одночасно 30 березня 2018 року в найбiльшiй кiлькостi обл
Реалізація бодай частини планів та амбітних цілей Маска здатна здійснити технологічну революцію у світіУ середньому кожен мешканець американського Л

Як витрачати менше i знайти можливостi для пiдробiтку

19.05.2017 18:10
Переїхавши зi столицi до райцентру, сiм'я стала витрачати менше i знайшла можливостi для пiдробiтку, пише газета "Експрес"
 
Комунальнi тарифи, цiни на продукти й лiки зростають шаленими темпами. Багато хто втiкає вiд сумної реальностi за кордон, на заробiтки. А Михайло Корнейко, корiнний киянин, разом iз сiм'єю виїхав у районний центр.
 
"Колись я працював iнженером-будiвельником, а як вийшов на пенсiю, став отримувати трiшки бiльш як тисячу гривень, -- розповiдає чоловiк. -- Приблизно стiльки ж отримувала i дружина, що понад тридцять рокiв працювала у школi вчителем бiологiї. Доводилося на всьому економити".
 
Коли ж Нiна Григорiвна перенесла iнфаркт, родина на медикаменти витратила всi заощадження й навiть у борги залiзла. Тодi Михайловi Корнейку й сяйнула iдея переїхати зi столицi в маленьке мiстечко! 
 
"Пригадую, i я, i нашi сини та невiстка були розгубленi, -- каже Нiна Григорiвна. -- Ми ж усi виросли в Києвi, звикли до життя у великому мiстi, iншого навiть не уявляли".
 
"Зрештою домовилися, що на рiк переїдемо в мiстечко i, коли нам усе сподобається, тодi продамо нашу київську квартиру, -- згадує господар. -- Свiй  вибiр спинили на мальовничому мiстi Прилуки. Це районний центр на Чернiгiвщинi, до якого вiд Києва 150 кiлометрiв. Винайняли будинок на околицi. Через пiвтора мiсяця в нас з'явився песик, тодi двiйко кошенят, а через пiвроку -- кролики, курочки, двi кози й поросятко, яких подарували новi сусiди.
 
Спершу ми багато чого не знали -- постiйно заглядали в iнтернет, щоб дiзнатися як доглядати кiз, коли що сiяти на городi, коли вакцинувати звiрят. I, звiсно, фiзичне навантаження зросло, адже потрiбно було нагодувати живнiсть, накосити та посушити на зиму сiно, обробити i дванадцять соток городу. Проте доволi швидко втягнулися".
 
Нiна Григорiвна все життя купувала сир у магазинi, а нинi готує його власноруч i двiчi на тиждень продає на мiсцевому ринку. "Молоко по 20 гривень за лiтр, сир по 100 гривень за кiлограм, -- розповiдає вона. -- Я добре розумiюся на лiкарських травах, тож стала заготовляти їх у навколишнiх лiсах. Рiзнi композицiї чаю невiстка продає через iнтернет. Син узявся за вирощування печериць, обладнав пiдвал. Чоловiк у вiльний час в'яже березовi вiники, їх нашi друзi продають у столичнi сауни".
 
Родина Корнейкiв живе у Прилуках iз березня минулого року. "Повiрте, анiскiлечки не сумуємо за життям у столицi, бо переконалися, що жити в маленькому мiстечку значно простiше й легше, -- каже Нiна Григорiвна. -- Адже  живемо в чистому, спокiйному мiстечку, де значно краща екологiчна ситуацiя, нiж у Києвi. Маємо вдосталь продуктiв, якi самi вирощуємо. Завдяки тому, що продаємо частину молочної продукцiї та гриби, постiйно є нехай i невеликий, проте стабiльний прибуток".
 
Нещодавно продали дачу бiля Києва, трикiмнатну квартиру обмiняли на однокiмнатну для сина, який навчається i працює у столицi. Викупили собi будинок, який до того винаймали. I всiм знайомим, якi нарiкають на дорожнечу у великих мiстах, радять переїжджати в районний центр або ж у село. "Мине рiк -- i ви самi до мiста не захочете", -- смiється Михайло Корнейко.
 
Олеся МАКСИМЕЦЬ 

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter