ЦІКАВО

Нагадаємо, Кара Делевінь зістригла волосся, готуючись до своєї ролі у фільмі Life in a Year.
Умiння володiти своїм голосом -- цiла наука. А щоби він гарно звучав, треба тренуватися.
У такому віці не одразу розумієш, що під серцем носиш дитину...
Співачка поділилася у мережі відвертим знімком.
На дорогах України стало більше красивих жінок.

ТЕХНОЛОГІЇ

Велика конкуренцiя мiж торговельними мережами дає змогу українцям, якi заощаджують сiмейний бюджет, купувати якiсну й вiдносно недорогу технiку та товари для дому.

Вчені пояснили, чому в Арктиці теплішає

19.05.2017 14:00
Вчені пояснили, чому в Арктиці теплішає
Вчені виявили, що причина повільного нагрівання повітря над Антарктидою полягає у великій середній висоті поверхні континенту (2,5 тисячі метрів відносно рівня моря).
Міжнародний колектив кліматологів знайшов причину, через яку атмосфера над Антарктидою нагрівається значно повільніше, ніж над Арктикою. Відповідне дослідження опубліковане в журналі Earth System Dynamics, коротко про нього повідомляє Європейський геофізичний союз. Пише УНІАН
 
Вчені виявили, що причина повільного нагрівання повітря над Антарктидою полягає у великій середній висоті поверхні континенту (2,5 тисячі метрів відносно рівня моря). Проведене фахівцями комп'ютерне моделювання показало, що зменшення середньої висоти материка призвело б до посилення реакції клімату на зростання концентрації парникових газів над континентом (провокує швидке підвищення температур). Подібні зміни, зазначили вчені, стимулюють процеси теплопереносу в атмосфері від екватора до південного полюса. Дані механізми, на думку авторів, відповідальні за те, що відбувається в Арктиці, де рівень поверхні відносно моря значно нижче, ніж в Антарктиді.
 
Саме це пояснює той факт, що температура повітря в північній півкулі росте набагато швидше (до двох разів), аніж у південній. Фахівці зазначають, що раніше відомі фактори, відповідальні за різні темпи потепління в Арктиці і Антарктиці (насамперед, зменшення частки відбитого світла через танення льодів), також дають свій внесок в глобальне потепління. Вчені вважають, що, оскільки з плином часу рівень поверхні Антарктиди щодо моря знижується, температура повітря над материком буде рости швидше, ніж в даний час. 
 

 

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

I

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter