Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Хоча молодь дедалі більше обирає Instagram, загалом йому все ще далеко до Facebook, пише
Команда американських дослідників навчила штучний інтелект розпізнавати фото, які були модифіковані в графічних редакторах.

Які музиканти мають найтонший слух

14.05.2017 14:20
Джазові музиканти володіють найтоншим слухом - вчені
 

Вчені встановили, що джазові музиканти більш чутливі до відхилень у звучанні мелодій, ніж їх колеги, які займаються класичною та рок-музикою. Робота опублікована в журналі Neuropsychologia, інформує Кореспондент.

У дослідженні брали участь 7 академічних музикантів, 10 джазових, 14 рок-музикантів і 11 добровольців, які не грають на музичних інструментах. В ході експерименту усім демонстрували німе документальне кіно, за подіями якого необхідно було стежити відповідно до інструкцій.

Одночасно в навушниках програвали спеціальні тестові записи. При цьому записувалася електроенцефалограма (ЕЕГ) добровольців.

Тестовий музичний фрагмент був мотивом, що повторюється, з чотирьох нот (що нагадує альбертієвий бас), причому в кожному другому повторенні мотиву одна з нот була трохи по-різному "зіпсована". У порівнянні з нормальною, у неї був змінений тон, час програвання (ритм), тембр (ефект "старого радіо"), гучність, панорамування і так далі.

Поява таких стимулів у запропонованій послідовності викликала характерну мозкову активність, яку нейрофізіологи називають негативністю неузгодженості. Чим більш виражено виявлялася ця активність, тим чутливішими до музики вважали вчені піддослідних.

Виявилося, що саме джазові музиканти мали найбільшу чутливість до відхилень звучання щодо тону, ритму, гучності та інших параметрів. Тоді як академічні музиканти перевершували своїх колег в чутливості до тембру. Рок-музиканти і прості слухачі виявилися найменш чутливими.
 

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

o

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter